banner493

Girne aday

2019 Avrupa Master Oyunları için resmi başvuruda bulunuldu

Girne aday
banner432
Uluslararası Master Oyunları Birliği tarafından düzenlenmesi planlanan, 2019 Avrupa Master Oyunları için Girne kenti için resmi başvuruda bulunuldu. 
2019 Avrupa Master Oyunları için Girne adına başvuru, Cumhurbaşkanlığı’nın desteğiyle Akdeniz Spor Birliği Başkanı Dr. Serhat Deniz önderliğinde, Celler Enerji A.Ş ve Celler Kozmetik A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ayla Tural ve Akdeniz Spor Birliği As Başkanı ve Basketbol Federasyonu Eski Başkanı Levent Çağdal tarafından gerçekleştirildi. 
Cyprus Xp Direktörü Zeki Ziya ve yardımcısı İlkay Aslım da bu süreçte ekiple birlikte çalıştı. Oyunlara ilk başvuru aşamasında Cumhurbaşkanlığı Spor Danışmanı olarak görev yapan Salih Işık ve Cumhurbaşkanı Müsteşarı Yrd. Doç. Dr. Gürdal Hüdaoğlu, Dr. Serhat Deniz ile koordineli bir şekilde çalışarak sürece destek oldu. 
banner499
2019 Avrupa Master Oyunları’na ülkemizden Girne ile birlikte Pesaro (İtalya), Tampere (Finlandiya) ve Torino (İtalya) 2019 Avrupa Master Oyunları’na ev sahipliği yapabilecek şehirler olarak belirlendi.

“Kentte önemli bir dinamik yaratacak”
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, ülkemizin ve Girne kentinin uluslararası platformda tanıtımına önemli katkı sağlayacak bu girişimi desteklediklerini ifade ederek, bu sürece katkı koyanlara teşekkür etti. 2019’da yapılacak 2019 Avrupa Master Oyunları’nın Girne’de yapılmasının kentte önemli bir dinamik yaratacağını vurguladı.
Güngördü, kültür ve sanatla birlikte, sporun dünya barışına önemli bir katkısı olduğuna inancını belirtti. Güngördü, böylesi uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapabilmenin büyük heyecan verici olduğunu söyleyerek, herkesi sosyal medya üzerinden “International Masters Games üzerinden “International Masters Games Association (IMGA)” sayfasına girip oyunların Girne’de yapılmasını desteklemeye davet etti. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2016, 10:49

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner472

banner460