banner564
banner556

Hentbol Plaja iniyor 

Hentbol Federasyonu, 10.Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamında plaj hentbolu turnuvası düzenliyor

Hentbol Plaja iniyor 

 KKTC Hentbol Federasyonu sezonun ilk plaj hentbolu turnuvasını hafta sonu gerçekleştiriyor. Olağanüstü genel kurulun ardından başkanlığa seçilen Bahadır Ayhan ve ekibi, ilk yaz organizasyonunu Yeniboğaziçi Belediyesi ile işbirliğinde düzenliyor. 

10.Yeniboğaziçi Pulya Festivali kapsamında gerçekleşecek plaj hentbolu turnuvası 18-19 Ağustos tarihlerinde Yeniboğaziçi Belediye Plajı’nda yer alacak.

Para ödüllü turnuva
Sezonun ilk plaj hentbolu turnuvasında toplam 3000 TL para ödülü verilecek. Yıldızlar ve Büyükler olmak üzere 2 kategoride gerçekleşecek turnuvada yıldız erkek, yıldız bayan, büyük erkek ve büyük bayan şampiyonu gelecek takımlara para ödülü takdim edilecek.
Turnuvanın yıldız bayan şampiyonuna 500 TL, yıldız erkek şampiyonuna 500 TL olmak üzere yıldızlar kategorisinde toplam 1000 TL para ödülü verilecek. 
Büyükler kategorisinde ise ödül iki katı olacak. Büyük bayanlar şampiyonuna 1000 TL, büyük erkekler şampiyonuna 1000 TL para ödülü dağıtılacak turnuva için kayıtlar dün akşam tamamlandı.

Oyun kuralları
KKTC Hentbol Federasyonu, turnuva kuralları ile ilgili açıklama yaptı. Buna göre, turnuvada takım kadroları en az 6 en çok 8 kişiden oluşacak.
Maçlar yarı finale kadar iki devre halinde 7’şer dakika, yarı final ve final maçları 10’ar dakika 2 devre halinde oynanacak.
Turnuvanın yıldızlar kategorisinde oynama yaşı 2001 ve sonrası doğumlu olabilecek. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468