banner564

HTL ve Anafartalar şampiyon

Liseler arası hentbol maçlarında final maçları dün oynandı

HTL ve Anafartalar şampiyon
banner598
Eğitim Ortak Hizmetler Dairesi Müdürlüğü tarafından 2017-2018 Ders Yılı faaliyet programı çerçevesinde düzenlenen liseli gençlerde dün oynanan final karşılaşmalarının ardından şampiyonlar belli oldu. Genç kızlarda HTL 6’ncı kez üst üste şampiyonluğa ulaşırken, genç erkeklerde de Anafartalar Lisesi tarihinde ilk kez katıldığı genç erkekler hentbol branşında şampiyon olma başarısı gösterdi.
UKÜ Arena’da oynanan final karşılaşmalarında genç kızlarda HTL, LTL’yi oldukça çekişmeli bir maçın ardından 15-12 mağlup ederek üst üste 6’ncı kez şampiyonluğa ulaştı ve kırılması çok zor bir rekora da imza atmış oldu. Genç erkekler finalinde ise erkekler kategorisinde ilk kez bu yıl müsabakalara katılan Anafartalar Lisesi, YDK karşısında çok fazla zorlanmadan karşılaşmayı da 30-22 kazanarak adını şampiyonluğa yazdırdı. Şampiyon olan HTL kız ve Anafartalar Lisesi erkek takımları ülkemizi Türkiye Liseler Şampiyonasında temsil edecekler.
Final maçlarından önce oynanan üçüncülük karşılaşmalarında ise genç kızlarda YDK, Anafartalar Lisesi’ni 25-23, genç erkeklerde de LTL, SSEML’ni 20-18 yenerek turnuvayı üçüncülükle tamamladılar.
Karşılaşmalar sonunda düzenlenen ödül töreninde dereceye giren takımlara ve sporculara kupa ve madalyalarını Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri tarafından takdim edildi.

Toplu sonuçlar şöyle
Üçüncülük Genç Kızlar
YDK-AL: 25-23
Üçüncülük Genç Erkekler
LTL-SSEMLL: 20-18
Final Genç Kızlar
LTL-HTL: 12-15
Final Genç Erkekler
YDK-AL: 22-30

Bugünün Final Programı
Liseli Genç Kızlar
1.Haydarpaşa Ticaret Lisesi (HTL)
2.Lefkoşa Türk Lisesi (LTL)
3.Yakın Doğu Koleji (YDK)
4.Anafartalar Lisesi (AL)

Liseli Genç Erkekler
1. Anafartalar Lisesi (AL)
2.Yakın Doğu Koleji (YDK)
3.Lefkoşa Türk Lisesi (LTL)
4.Sedat Simavi End. Meslek Lisesi (SSEML)

Güncelleme Tarihi: 09 Aralık 2017, 12:07
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473