Infantino'dan taziye mektubu

FIFA Dünya Kupası finallerinde maç yöneten ilk Türk hakem olan Doğan Babacan'ın vefatından dolayı Infantino taziyelerini sundu

Infantino'dan taziye mektubu

 FIFA Başkanı Gianni Infantino, Türk hakemliğinin efsane ismi Doğan Babacan'ın vefatı nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanı Yıldırım Demirören'e taziye mektubu gönderdi.

TFF'den yapılan açıklamaya göre; FIFA Dünya Kupası finallerinde maç yöneten ilk Türk hakem olan Doğan Babacan'ın hayatını kaybetmesinden dolayı duyduğu üzüntüyü dile getiren Infantino, Türk futbol ailesine başsağlığı diledi.
FIFA Başkanı Gianni Infantino'nun Yıldırım Demirören'e gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı:
"Doğan Babacan'ın hatırasına;
Sayın Başkan, lütfen eski FIFA hakemi Doğan Babacan'ın ölüm haberine dair en derin başsağlığı dileklerimi kabul edin.
Doğan Babacan FIFA Dünya Kupası'nda görev yapmış olan ilk Türk hakemiydi. Batı Almanya'da düzenlenen 1974 Dünya Kupası'nda görev yapmıştı ve FIFA Dünya Kupası tarihinde ilk kırmızı kartı gösteren hakem olarak hatırlanacaktır. Ayrıca Bayern Münih ile Dinamo Kiev arasında oynanan 1975 UEFA Süper Kupa Finali'ni de yönetmişti.
FIFA ve dünya futbol ailesi adına Türkiye Futbol Federasyonu’na, ailesine, arkadaşlarına ve sevdiklerine en derin başsağlığı mesajlarımızı iletmek istiyoruz.
Bu üzüntülü zamanda, destek sözlerimizin bir şekilde huzur ve teselli getirmesini umuyoruz. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER