banner564
banner556

O bir şampiyon

3'üncü Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu'nun ikinci günkü galibi Onur Balkan oldu

O bir şampiyon
Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, Başbakanlık Spor Dairesi'nin katkıları ile düzenelenen 3'üncü Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu'nun ikinci günü Çatalköy'den start aldı.
Çatalköy'den startı verilen 3'üncü Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu'nun ikinci günün galibi Torku Şeker Spor takımından yarışan Türkiye Şampiyonu Onur Balkan oldu.
Çatalköy'den start alan yarışta 93 sporcu, Çatalköy — Esentepe- Kaplıca- Büyükkonuk- İskele -Salamis Harabeleri — Mağusa — Aslanköy — Haspolat — Dikmen- Lefkoşa güzergahını izleyerek kıyasıya mücadele etti.
 
2. gün 2. etap'ın galibi Türkiye şampiyonu Onur Balkan
Turun ikinci günkü galibi Torku Şeker Spor takımından yarışan Türkiye Şampiyonu Onur Balkan oldu. Balkan madalyasını Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Başkanı Ekin Adademir'den aldı. 
İkinciliği ise Adria Mobil takım sporcusu Dusan Rajovic aldı. Rajovic madalyasını Kuzey Kıbrıs Bisiklet Federasyonu Onursal Başkanı Güner Burgul'dan aldı.
Yarışı üçüncü tamamlayan ise Torku Şeker Spor'dan yarışta bulunan Ivan Balkin oldu. Balkin madalyasını Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu üyesi Mehmet Zeki'den aldı.

Mayolar
Yarışın belli aşamalarında elde edilen mayoların kazananları da yarış sonunda belli oldu.
Magenta Mayo olan Kıbrıs Güzelli Mayosu Torku Şeker Spor'dan Cristian Railenau kazanırken, Ralineau mayosunu Sun Rent A Car Direktörü Halim Kahveciler'den aldı. Raileanu Mavi renk olan En İyi Yokuşçu Mayosu'nun da sahibi oldu. Mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi İrfan Çelik'ten aldı. 
Yeşil Mayo olan En İyi Sprinter Mayosu'nu ise Gasper Katrasnik kazanırken, Katrasnik Mayosunu Telsim Vodafone Pazarlama Bölüm Başkanı Yiğit Çamcı'dan aldı. 
Genel Klasman'ın rengi olan Sarı Mayo'nun sahibi ise değişmedi. Adria Mobil takımından Jon Bozic sarı mayoyu korudu. Bozic Mayosunu Türkiye Bisiklet Federasyonu Başkanı Erol Küçükbakırcı'dan aldı.

Ukraynalı turistler bisiklet ile dünyayı geziyorlar
Öte yandan Ukrayna'dan yola bisikletleri ile çıkan çift 3. Uluslararası Kuzey Kıbrıs Bisiklet Turu'nu izlemek için bitiş alanı olan Gine Kapısı'na geldi.
Sporcularla tanışan çift fotoğraf çektirdi. Yanlarında bebekleri ile bisiklet sürerek dünyayı gezmeyi hedefleyen çiftin Kuzey Kıbrıs'tan sonraki durağı ise Mısır olacak.

Bisiklet festivali, gran fondo ve kriteryum yarışı bugün
Turun son günü olan bugün bisiklet festivali ile muhteşem bir atmosferde gerçekleşmesi beklenen 3gün Gran Fondo yarışı ve Kriteryum yarışı da gerçekleşecek. 

11 Şubat 2018 Pazar günü programı şöyle:
09:30 Kuzey Kıbrıs Gran Fondo
10:30 Kuzey Kıbrıs 3'üncü Bisiklet Festivali Etkinlik ve gösteriler
11:00 Telsim Halk Sürüşü “Velesbitini al da gel”
12:00 3'üncü Uluslararası Bisiklet Turu/ 3. Etap yarışı, Lefkoşa Kriteryum Etabı
14:00 Ödül Töreni ve Kapanış

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2018, 11:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473