banner556

Oklar Chateau Lambousa’da atıldı

Okçuluk Federasyonu tarafından organize edilen Chateau Lambousa Okçuluk Yarışması pazar günü yapıldı

Oklar Chateau Lambousa’da atıldı
Kıbrıs Türk Okçuluk Federasyonu ile Le Chateau Lambousa Hotel işbirliğinde bu yıl ilk kez düzenlenen Le Chateau Lambousa Açık Alan Okçuluk Yarışması 18 Ekim Pazar günü yapıldı. Le Chateau Lambousa Hotel çim alanında gerçekleştirilen yarışmada dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.
Minikler ve yıldızlar 10 metre, recurve bayan 30 metre, recurve erkek 30 metre ve compound erkek 30 metre kategorilerinde düzenlenen yarışmaya ilgi büyüktü.
Turnuvanın açılış konuşmasını yapan Le Chateau Lambousa Hotel Müdür Yardımcısı Ufuk Çağa “Biz otel olarak hem ülke turizmine katkı sağlıyor hem de Okçuluk Federasyonu ile işbirliği çerçevesinde gençlere yönelik sosyal etkinlikler düzenliyoruz” dedi. Çağa, Turnuvanın geleneksel hale getirileceğini vurgulayarak “Bugünkü katılımın yüksek olması bizi sevindirdi, Lambousa Otel olarak halkın ilgisinden ve kişisel becerilere yatkın olan gençlerimizi desteklemekten büyük bir mutluluk duyuyoruz” dedi.
Kıbrıs Türk Okçuluk Federasyonu Başkanı Mehmet Çavuş da yaptığı konuşmada gençlerin katılımı ve otel müşterilerinin yarışmaya olan ilgisinden oldukça memnun olduğunu, sporcuların çok başarılı atışlar yaptığını belirterek “Bizlere ev sahipliği yapan otel yönetimine teşekkür ediyorum. Haftaya bir yarışmamızda Lefkoşa’da olacak” dedi.
Girne Amerikan Üniversitesi’ne bireysel sporlara yaptığı katkılar nedeniyle teşekkür eden Çavuş, “GAÜ, okçuluk sporuna başladı, kulüp kurdu ve bugün aldığı kupa ve puanlar ile en çok dikkat çeken takım oldu. Onların antrenörü, yöneticilerine ve GAÜ Spor Sağlık ve Kültür Daire Başkanı Türkay Akpınar’a, GAÜ Kurucu Rektörü ve Yöneticiler Kurulu Başkanı Serhat Akpınar’a sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.
Törende son konuşmayı yapan GAÜ Spor Sağlık ve Kültür Daire Başkanı Türkay Akpınar, Okçuluk Federasyonu Başkanı’na teşekkür ederek işbirliğinin artarak devamını diledi ve Girne Amerikan Üniversitesi’nin diğer spor dallarında olduğu gibi Okçuluk alanında da başarılı sporcularla faaliyetlerine devam edeceğini, bu tür yarışmaların geleneksel hale getirileceğini vurguladı.

Turnuva sonunda dereceye giren sporcular şöyle:
Olimpik Yay Erkek:
1. Kemal Ekdal (GAÜ)
2. Atlan Çelik (GAÜ)
3. Buğra Beyaz (Ferdi okçu)

Makaralı Yay Erkekler:
1. Serkan Taydaş (Ferdi okçu)
2. Berkal Volkan (GAÜ)
3. Osman Tez (GAÜ)

Minikler Karma:

1. İdal Kutluhan (Ferdi okçu)
2. Diren Kuş (Güzelyurt Okçuluk)
3. Ceylin Ecrin Uyanık (Ferdi okçu)


Yıldızlar Karma:
1. Eren Paşa (Mağusa Gelişim Akademisi)
2. Arçın Çelikesmer (Mağusa Gelişim Akademisi)
3. Tolga Bolçocuk (Ferdi Okçu)

Olimpik Yay Bayan:
1. Sıla Barbaros (Mağusa Gelişim Akademisi)
2. Fatma Y. Kutluhan (Ferdi Okçu)
3. Aslı Barbaros (Mağusa Gelişim Akademisi)

Güncelleme Tarihi: 20 Ekim 2015, 08:54
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner472