banner556

Play-Off’da şan arayacaklar

İki komşu takımın mücadelesinde iki takım da Play-Off’a kalmayı garantiledi

Play-Off’da şan arayacaklar
Yer: Zafer Stadı.
Hakemler: Osman Özpaşa, Cemal Sakallı, İsmail Ercan, Ali Özer.
Baf Ülkü Yurdu: Erdoğan, İsmail, Hüseyin, Osman (’64 Cenkay), Berk, Darbaz, Tahsin (’46 Rıfat), Kemal, Hamis, Arif, Hasan (’73 İltaç).
Yalova: İrfan, Ali, Azat, Muammer (’64 Serhan), Çağan, Mehmet Kanat, Mahmut, Buğra (’79 Ahmet Hasan), Yusuf, Murat, Mithat (’75 Mehmet Kum).
Goller: Darbaz Dönmezsoy (’30)-BÜY, Murat Gertik (’58)-Yalova.
 
 
K-Pet 1. Lig’in 26. ve son haftasında, batı bölgesinin iki ekibi Baf Ülkü Yurdu ve Yalova karşılaştı. Oldukça hareketli ve tempolu geçen maçın sonucunda skor 1-1 olurken, bu sonuçla Yalova 3, Baf Ülkü Yurdu ise Girne Halk Evi’nin Düzkaya’yı yenmesi sonucu 6. olarak Play- Off’a kaldı.
1. dakikada Baf savunmasının arkasına atılan topta Yusuf hareketlendi ancak, kaleci Erdoğan ondan önce çıkıp topa sahip olunca iki oyuncu havada çarpıştı. Hakem Osman Özpaşa, Baf Ülkü Yurdu lehine faul verdi.
15. dakikada gelişen Yalova atağında Murat Gertik çalımlarla sıyrılıp sağ kanattan içeriye ortaladı, Yusuf Özbahar cılız bir vuruş yaptı ve top Erdoğan’da kaldı.
19. dakikada M. Kanat topu Baflı Tahsin’den çalıp Ali’ye verdi, Ali sağ çizgiye inmeden topu boş durumdaki Mithat’a ortaladı ancak Mithat kötü bir vuruşla topu dışarıya attı.
28. dakikada gelişen bir diğer konuk ekip atağında Azat’ın sol çaprazdan yaptığı vuruş yan filelere gitti.
30. dakikada ev sahibi golü buldu. Bu dakikada Hamis, savunma arkasına sarkan Osman’a mükemmel bir pas attı, Osman vuruşunu yapmak üzereyken Yalova’dan Mahmut araya girdi ancak top uzaklaşmadı ve Osman kovalayıp topu ceza alanı içerisinde tuttu, oluşan karombolde Darbaz çok akıllıca bir topuk vuruşu yaparak takımını 1-0 öne geçirdi. (1-0)
45. dakikada gelişen Yalova atağında, Mahmut’un sağ kanattan yaptığı ortada Mithat bomboş durumda kafayı vurdu ancak top dışarıya gitti.
53. dakikada Baf Ülkü Yurdu’nun kullandığı kornerde Kemal’ın ceza yayı içerisine yaptığı ortada kaleci İrfan topu elinden kaçırdı, İsmail müdahale etmek istedi ancak, İrfan tekrardan topa sahip oldu. 
58. dakikada sağ taraftan kulllanılan duran topta savunmanın müdahelesiyle arka direğe doğru seken topu göğsüyle kontrol eden Murat Gertik topu sol köşeye bıraktı ve skoru eşitledi. (1-1) 
69. dakikada ev sahibi ekibin geliştirdiği kontra atakta Cenkay sağdan ortaladı, bomboş durumdaki Darbaz vurmak yerine kontrol etmeyi deneyince top ayağından açıldı ve takımını mutlak bir golden etmiş oldu.
76. dakikada Cenkay’ın sağdan yaptığı ortada İltaç boş kale yerine topu yan filelere vurdu.
82. dakikada Ali Özbahar’ın yaptığı ortada genç Mehmet Kum boş durumda kafayı vurdu ancak top sağdan dışarıya gitti.
Karşılaşmanın kalan dakikalarında başka gol olmayınca maç 1-1’lik eşitlikle sonuçlandı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2016, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468