banner564
banner556

Şampiyonun isyanı!

Yüzme Yarışı’nda beş yıldır şampiyonluğu kimseye kaptırmayan Hasan Emre Musluoğlu, kulübü Galatasaray yüzünden dertli

Şampiyonun isyanı!
Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı’nı üst üste 5. kez kazanan Hasan Emre Musluoğlu, Galatasaray ile yaşadığı krize isyan etti. 22 yaşındaki sporcu, “Beni ne yüzdürüyorlar, ne serbest bırakıyorlar” dedi
Türkiye’nin havuzda en iyi üç uzun mesafe kulacından biri olduğunu ve şampiyonluklar yaşadığı yüzmeye devam etmek istediğini söyleyen 22 yaşındaki Musluoğlu, Sarı-Kırmızılı kulüpte buna izin verilmediğini ve stajyer antrenörlüğe zorlandığını söyledi. Musluoğlu, Fenerbahçe’ye transferinin söz konusu olabileceğini ancak Galatasaray’ın kendisini ne takımda yüzdürdüğünü ne de serbest bıraktığını ifade etti.

‘Lisansımı verin, gideyim’
Sarı-Kırmızılı kulüple yaşadığı gerginlik nedeniyle bu sezonu kaybettiğini dile getiren Musluoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü: “Henüz 22 yaşındayım ve 6 ay önce kulüpteki hocam bana artık takımda yüzemeyeceğimi, antrenörlük yapacağımı söyledi. Şok oldum ama geleceğimi düşünerek, istemeyerek de olsa kabul etmek zorunda kaldım. Fakat hem çalıştım, hem antrenörsüz olarak idmanlara devam ettim. Performansımı Boğaz’da bir kez daha gösterdim. Yüzmek istiyorum. Beni isteyen kulüp de var. ‘İstemiyorsanız, lisansımı verin gideyim’ diyorum. Bu kez de bonservis engeli çıkarıyorlar.”

8 kez Türkiye şampiyonu oldu
Boğaz’ın kralı Musluoğlu, 16 yıldır sürdürdüğü yüzme kariyerinde 200, 400, 800 ve 1500 metrelerde 8 kez Türkiye şampiyonu oldu. İYİK, ENKA ve Galatasaray’da yüzen milli sporcunun Türkiye rekorları da bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2014, 08:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner465