banner493

Trabzonspor, Yanal'a 10 milyon TL tazminat ödeyecek

Trabzonspor, Yanal'a 10 milyon TL tazminat ödeyecek
banner432

 Maddi sorunlarla boğuşan Trabzonspor'a bir şok da Ersun Yanal'dan geldi... Deneyimli teknik adamın, sözleşmesinin feshedilmesi sonrasında alacağı olan 450 bin Euro için açtığı davada Bordo-Mavililer'den 10 milyon TL tazminat kazandığı ortaya çıktı. Bu olay, Türk futbolunda yakın zamanda Fatih Terim'in TFF'den kazandığı 9 milyon TL'lik tazminatı hatırlattı.
Türkiye Futbol Federasyonu’nun Fatih Terim ile olan sözleşmesini haksız yere feshettiği gerekçesiyle faiziyle birlikte yaklaşık 9 milyon TL tazminat ödemesi uzun süre konuşulmuştu. Şimdi de teknik direktör Ersun Yanal'ın gönderildiği Trabzonspor'dan tazminat almaya hak kazandığı ortaya çıktı. Habertürk'ün özel haberine göre; Ersun Yanal, Trabzonspor Kulübü'ne açtığı davayı kazandı ve 10 milyon TL tazminat kazandı. 56 yaşındaki teknik adam, geçen sezonun ilk yarısında sözleşmesinin feshedildiği Trabzonspor'dan 450 bin Euro fesih bedeli alacaktı. İlerleyen süreçte bu parayı alamayan deneyimli çalıştırıcı, bu nedenle dava açtı. Sonuçlanan davada Bordo-Mavililer'in Ersun Yanal'a 10 milyon TL ödemesine karar verildi.

Başkan Ağaoğlu aradı
Trabzonspor Başkanı Ali Ağaoğlu'nun durumdan haberdar olduktan sonra Ersun Yanal'ı aradığı ve "Avukatımla görüşün" yanıtını aldığı öğrenildi. Yapılan görüşmelerde Ağaoğlu'nun 10 milyon TL'nin taksitler halinde ödenmesini teklif ettiği bildirilirken, bu isteğin kabul görmediği öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2018, 12:23
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460