UKÜ’den çifte şampiyonluk

Hentbol Gençler Ligi’nde hem kızlarda hem de erkeklerde mutlu sona ulaşan takım belirlendi

UKÜ’den çifte şampiyonluk
2016-2017 Hentbol Gençler Ligi dün oynanan üçüncülük ve final karşılaşmaları ile tamamlandı. Hem kızlarda hem de erkeklerde finalde rakibi YDÜ’yü yenen UKÜ sezonu şampiyonlukla noktaladı. YDÜ hem kızlarda hem de erkeklerde ikinci olurken, kızlarda üçüncülüğü Darbaz, erkeklerde ise Yükseliş elde etti.

Kızlarda UKÜ şampiyon
Atatürk Spor Salonu’nda oynanan gecenin ilk finalinde UKÜ ve YDÜ genç kız takımları karşı karşıya geldiler. Finalin ilk maçında sakatlanan Aysu ve Büşra’dan yoksun olarak karşılaşmaya başlayan YDÜ oyunun ilk 10 dakikalık bölümünde rakibine oranla daha iyi bir oyun sergilerken UKÜ maçtaki ilk golünü 8’inci dakikada buldu. YDÜ ilk 10 dakikalık bölümde rakibine oranla daha üstün görünse de gol yollarında aynı başarıyı gösteremedi. Oyunu dengeleyen UKÜ daha sonra bulduğu gollerle skor avantajını ele geçirdi ve ilk yarıyı 10-6 önde tamamladı.
İkinci yarıda YDÜ’nün oyundan düşmesiyle UKÜ aradaki farkı açtı. YDÜ kalecisi Merve yaptığı kurtarışlarla geceye damgasını vururken bir ara rakibiyle girdiği pozisyonda çarpışarak hastaneye kaldırıldı. Oyunun geriye kalan bölümlerinde UKÜ aradaki farkı açarak karşılaşmayı 26-15 kazandı ve yenilgisiz olarak 2016-2017 Sezonu Genç Kızlar Şampiyonluğuna ulaştı.

Erkeklerin şampiyonu da UKÜ
Gecenin son finali UKÜ ile YDÜ genç erkekleri arasındaydı. Her iki takımın da hızlı başladığı karşılaşmanın ilk yarısı büyük çekişmeye sahne oldu. Maçın ilk 25 dakikalık bölümü başabaş geçerken ilk yarının son 5 dakikasında UKÜ bulduğu gollerle aradaki farkı 4’e çıkardı ve devreyi 16-12 önde tamamladı.
Karşılaşmanın ikinci yarısının başları dengeli gitse de UKÜ ilerleyen bölümde oyundaki üstünlüğü ele geçirdi ve aradaki farkı açmaya başladı. Farkın açılmasıyla birlikte YDÜ oyundan iyice düştü. Oyunun son bölümlerine girildiğinde her iki takımın teknik adamı da yedek oyuncularını sahaya sürerek onlara da bir final maçında oynama şansı verdiler. YDÜ’nün farkı kapatma çabaları yetersiz kalınca UKÜ karşılaşmadan 36-23 galip ayrılarak 2016-2017 Sezonu’nda yenilgisiz şampiyonluğa ulaştı.
Final maçları öncesinde oynanan üçüncülük karşılaşmalarında kızlarda Darbaz, Şahlan’ı 33-19, erkeklerde de Yükseliş, MGA’yı 23-22 yenerek sezonu üçüncü sırada tamamladılar.
Final karşılaşmaları sonunda ilk üçe giren takımlara madalya ve kupaları federasyon başkanı Mustafa Akyön ve diğer federasyon yetkilileri tarafından verildi.
Güncelleme Tarihi: 26 Şubat 2017, 11:11

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER