banner564
banner556

Xavi'den eleştiri

Barcelona efsanesi, kulübün son dönemde oyun kültürüne uzak isimleri transfer ettiğini söyledi

banner611
Xavi'den eleştiri
banner598
banner616
Barcelona'nın altın çağındaki en önemli kahramanlardan Xavi, Katalan ekibinin yaşadığı sıkıntılı süreci yanlış transfer politikasına bağladı.
Kariyerini Katar'ın Al Sadd ekibinde sürdüren 37 yaşındaki futbolcu Guardiola'nın kadrosunun yöneticileri aldattığını öne sürdü.
"Barcelona'nın 5-6 yıl önce kurulan kadrosu yöneticileri uyuttu. En iyi oyunculara sahiplerdi ama hepsi Barcelona sistemindendi. Şimdiyse bu kalitede 5-6 futbolcu var; Iniesta, Jordi Alba, Messi, Pique, Luis Suarez ve Busquets.
Ancak Barcelona'nın sistemi kendisine uygun 11 futbolcuya ihtiyaç duyar. Bizim zamanımızda dışarıdan bir oyuncuya "Bu oyuncu Barcelona'ya uygun" diyemezdiniz, çünkü uygunsa zaten bizim kadromuzdaydı. Son zamanlarda sisteme uymayan isimleri transfer ettiler." diyen İspanyol futbolcu, kariyerindeki en önemli teknik adamın ise İspanya Milli Takımı'nda beraber çalıştığı Luis Aragones olduğunu söyledi.
"Aragones benim kariyerimi değiştiren kişi. İlk dakikadan beri benim sahadaki patron olduğumu ve her zaman bu fikrin arkasında olacağını söyledi. Ekip yönetiminde gerçek bir ustaydı. Bana olan güvenini ''Eğer sen ve 10 Japona sahipsem, o takımda sen olduğun için sakinliğimi korurum" örneğini vererek sürekli dile getirirdi" ifadeleriyle liderlik
vasıflarını Aragones sayesinde geliştirdiğini altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Eylül 2017, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473