Afrin’e gideceğim

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Eskişehir Kongresi’nde önemli açıklamalar yaptı:

Afrin’e gideceğim
Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Eskişehir İl Kongresi'nde yaptığı konuşmasında, "Gitme kararını verdiğim zaman 15 Temmuz'da olduğu gibi 'haydi gidiyoruz' deyip Afrin'e gideceğim. Birileri Afrin'e gitmeyi lüks görebilir, Afrin'e inmeyin diyebilir, birileri hala oralarda barış rüzgarları estirebileceğini zannedebilir" dedi.
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Bu hareketi günlük siyasetin kavramlarına hapsetmeye çalışanlar her seferinde hayal kırıklığı yaşadılar. AK Parti'yi, geçmişin kötü örneklerinin kalıplarıyla, hastalıklarıyla, zaaflarıyla tanımlamaya çalışanlar daima yanıldılar, hüsrana uğradılar, yine uğrayacaklar." dedi.
Erdoğan, Yenikent Spor Salonu'nda düzenlenen 6. Olağan İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, partililerden 2019 seçimleri için hazırlıklarını yapmalarını istedi.
Partinin ana kademe, kadın ve gençlik kollarından 2019 seçimleri için kapı kapı dolaşma sözü alan Erdoğan, "Unutmayın, kale içeride fethedilir. Kaleleri siz fethedeceksiniz. Ben size inanıyorum." ifadesini kullandı.
"AK Parti olarak her ne kadar 17 yıllık bir hareket olsak da binlerce yıllık şanlı bir tarihin zengin bir medeniyetin temsilcileriyiz." diyen Erdoğan, asırlar boyu, üç kıta, yedi iklimde hüküm sürmüş, dünyaya nizam vermiş bir ecdadın torunları olduklarını söyledi.
"Kökü mazide, gözü atide olan bir geleneğin bugünkü temsilcileri" olduklarını dile getiren Erdoğan, bu hareketin köklerinin Hira Dağı'nda, Malazgirt, Söğüt, Dumlupınar, Sakarya ve Çanakkale'de olduğunu vurguladı.
Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şöyle:
Gitme kararını verdiğim zaman 15 Temmuz’da olduğu gibi ‘haydi gidiyoruz’ deyip Afrin’e gideceğim. Birileri Afrin’e gitmeyi lüks görebilir, Afrin’e inmeyin diyebilir, birileri hala oralarda barış rüzgarları estirebileceğini zannedebilir.
Cumhurbaşkanı olarak diyorum ki bize saldıranlara karşı biz Osmanlı tokadını atarız. O bana saldıracak, o bize saldıracak, Kilis’te, Hatay’da 100’e yakın kardeşimiz şehit olacak, biz öbür yanağımızı da uzatacağız, ona da vur diyeceğiz, olmaz öyle şey.
Fırat Kalkanı’nda ne yaptıysak Afrin’de de bunu yapacağız.
Etnik kimlik üzerinden milletimizin arasına fitne sokulmasına müsaade edemeyiz.
Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2018, 04:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER