banner564

Barda fedailik yapmış

Papa Franciscus Playboy dergisine konu oldu

Barda fedailik yapmış
banner598
   Dünyaca ünlü erkek dergisi ‘Playboy’ bu hafta piyasaya çıkan Mart sayısında Katolik dünyasın ruhani lideri Papa Franciscus’un (79) gençlik yıllarında bir barda fedailik yaptığını yazdı.
   Geçtiğimiz Ocak ayında fikir özgürlüğüne yönelik açıklamada bulunan Papa Franciscus, “Anneme hakaret veya küfreden olursa yumruğu hak eder” sözüyle herkesi şaşırtmıştı. Başta kilise olmakla birlikte inançlı, inançsız herkes Papa Franciscus'un beklenmeyen bu sözüyle ‘Papa şiddet yanlısı mı?’ yorumunu yapmıştı.

“Geçimini sağlamak için…”
   Playboy dergisi ‘Papalar da tacıyla dünyaya gelmiyor. Papa gençliğinde geçimini sağlamak için Buenos Aires kentinde bir gece kulübünde kapıcı, fedai olarak çalıştığı’ diye yazdı. Dergi o zamanlar öğrenci olan Papa’nın, Jorge Mario Bergoglio takma adıyla gece kulübünde çalıştığını ve bu mesleğinden gurur duyduğunu da yazdı. Dergide Papa’nın bunu yakın arkadaşları ve Hristiyan cemaati ile de paylaştığı belirtiliyor.

Kilise doğruladı
Katolik Roma Kilisesi ve Vatikan Gazetesi ‘L’Osservatore’ papanın fedai olarak çalıştığını teyit etti. Haberde Papa’nın fedailikle başlayan kariyerine, 1958 yılına kadar kimya teknisyeni olarak devam ettiği yer aldı. Papa Franciscus 1958 yılından itibaren İsa Derneği olarak bilinen ‘Cizvit’ tarikatına üye olduğu yazıldı. 

Güncelleme Tarihi: 14 Şubat 2015, 09:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473