banner556

30’uncu yılın şerefine

GAÜ, KKTC liselerinden mezun öğrencilere özel burslar verileceğini yineledi

30’uncu yılın şerefine
Girne Amerikan Üniversitesi (GAÜ) KKTC Liselerinden mezun tüm öğrenci adaylarına yükseköğretim’de 30. yılına özel burslar verileceği kıtalararası GAÜ giriş ve burs sınavının yoğun talep üzerine  2’ncisini gerçekleştiriyor.
GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs’te yarın saat 10.00’da düzenlenecek 2’nci GAÜ 2014 Giriş ve Burs Sınavı ile öğrenci adayları kesintisiz %50, %75 ve %100 burslu eğitim hakkı kazanarak, Girne Amerikan Üniversitesi’nin Kıtalararası Kampüsleri İngiltere, Hong Kong ve ABD Kampüslerinde öğrenim hakkı da kazanacak.

Son başvuru bugün
Konuyla ilgili GAÜ Öğrenci İşleri Daire Başkanlığından yapılan açıklamada, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü 687 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen kıtalararası giriş ve burs sınavına olan yoğun talebin ardından, GAÜ’nün kıtalararası kampüs fırsatlarından faydalanmak üzere sınava giremeyen öğrenciler için 2’nci sınav hakkının tanındığı bildirildi.  
Ayrıca, KKTC  liselerinden mezun ya da mezun durumunda olan öğrencilere yönelik Burs ve Giriş Sınavına girmek isteyen adayların KKTC veya TC  kimlik kartlarının fotokopisi ve 2 adet vesikalık fotoğraf, sınava giriş kaydı için bulundukları liselere ya da Girne Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığına başvurmaları gerektiği ifade edildi. Ayrıca sınav giriş ücreti 50TL olarak açıklanırken sınav başvurularının  bugün mesai bitimine kadar devam edeceğinin altı çizildi.  
Burs ve Giriş Sınavı ile ilgili detaylı bilginin GAÜ Kıbrıs Yerleşkesi Girne Kampüs Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı ile www.gau.edu.tr adresi veya kayıt@gau.edu.tr e-posta adresi ile 650 20 00 (dahili: 1185-1179-1221-1198) no’lu telefon numaralarından alınabileceği vurgulandı.  
“Burslar Kıtalararası Kampüslerde Geçerli Olacak”

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2014, 08:41
YORUM EKLE
YORUMLAR
turkish power
turkish power - 2 yıl Önce

saz caldin butun yaz yahu sendikanin bakanlik elektrigi kestigi yer devlet degil basibozuk surusu guruhudur

SIRADAKİ HABER

banner456

banner472