banner493

Eroğlu’ndan yardım istendi

KKTC’ye yüksek tahsil için Filistin’den gelen öğrencilerden 38’inin aileleriyle iletişimlerinin koptuğu ve zor durumda oldukları belirtildi

Eroğlu’ndan yardım istendi
banner432
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu, KKTC’de öğrenim gören Filistinli öğrencilere yardım için bazı kuruluşların devreye sokulabileceğini ve öğrencilere bazı kolaylıklar yapılabileceğini söyledi.
Eroğlu dün, DAÜ-SEN Genel Sekreteri Yrd. Doç. Dr. Mustafa Rıza ve Örgütlenme Sekreteri Prof. Dr. Omar Mustafa’dan oluşan DAÜ-SEN heyetini kabul etti.
DAÜ-SEN Genel Sekreteri Yrd. Doç Dr. Mustafa Rıza kabulde yaptığı konuşmada insanlık dramının yaşandığı Filistin’den KKTC’ye yüksek tahsil için gelen öğrencilerden 38’inin aileleriyle iletişimlerinin koptuğunu, para ve yardım alamadıklarını anlattı.
Hükümetin bu öğrencilere Bakanlar Kurulu kararıyla yarım okul harcı ve 4 ay boyunca maaş ödenmesi kararını aldığını da hatırlatan Rıza, ayrıca bu öğrencilerin barınma ve manevi desteğe de ihtiyacı olduğunu anlattı.

Eroğlu: Filistin’deki durum 4 ayda düzelmez
Cumhurbaşkanı Derviş Eroğlu da Filistinli öğrencilerin sorunlarının önemli bir konu olduğunu ve bazı kuruluşların da burada devreye sokulabileceğinden bahsetti.
Eroğlu, 4 ay boyunca öğrencilere maaş verilmesinin yeterli olmayacağını çünkü Filistin’deki durumun 4 aylık bir sürede düzelmeyeceğini anlatarak, ateşkes sağlansa bile evlerin füzeler ve toplarla yıkılmış olduğunu kaydetti.
Cumhurbaşkanlığı’ndan sağlanacak katkıyla bir yere varılamayacağını da ifade eden Eroğlu, bazı kuruluşların devreye sokulabileceğini, kendisinin de üniversite rektörleriyle görüşerek Filistinli öğrencilere yapılabilecek kolaylıkları ele alacağını sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2014, 09:10
banner512
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turkish power
Turkish power - 1 hafta Önce

Acıların çocuğu küçük emrah anne anne bizim de bir pasaportumuz olacak mi anne

banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner465

banner460