banner564

Gönüllerince eğlendiler

Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’ndeki gençler için düzenlenen kampı, Bakan Gürpınar da ziyaret etti

Gönüllerince eğlendiler
banner598
Sosyal Hizmetler Dairesi’ne bağlı Girne 18 Yaş Üstü Rehabilitasyon Merkezi’ne devam eden gençler, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı Esentepe Dinlenme Tesisinde 3 günlük kamp yaptı.
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, Sivil Savunma Teşkilat Başkanlığı ile Sosyal Hizmetler Dairesi işbirliğinde, Esentepe Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleşen kampa, Merkezde rehabilite edilen 18 genç katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Aziz Gürpınar, dün kamp yapan gençleri ziyaret etti. Bakan Gürpınar’a ziyaretinde, Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Fatih Yarımbaş ve Sosyal Hizmetler Dairesi Müdürü Umure Örs eşlik etti.

Gürpınar: Gençlere atölye imkanı sağlandı
Bakan Gürpınar, Merkezde gençlere el becerilerini geliştirecek atölye hizmetleri sağladıklarını belirterek, gençleri çalışma ve sosyal yaşama hazırladıklarını kaydetti.
Merkezdeki görevlilerin büyük fedakarlık gösterdiğini ifade eden Gürpınar, "Bu hizmetleri takdirle karşılıyoruz. Bu yıl bir ilki gerçekleştirerek gençlerimizi geceleyin de aile ortamından ayırarak, kendi arkadaşları ve eğitmenleriyle birlikte bir kamp ortamında bulunmalarına imkan vererek sosyal yaşam deneyimlerini arttırmak ve birbirlerine olan bağlılıklarını güçlendirmek amacıyla kamp ortamı sağladık" dedi.

Yarımbaş: Katkı sağlamaktan mutluyuz
Sivil Savunma Teşkilat Başkanı Fatih Yarımbaş da , gençler için düzenlenen etkinliğe tesislerini tahsis ederek katkı sağlamaktan duyduğu mutluluğu dile getirdi.
"Sivil Savunma’nın olan her şey Kıbrıs Türk Halkınındır " diyen Yarımbaş, tesislerinin kapılarının bu tür faaliyetlere her zaman açık olduğunu dile getirdi.

Güncelleme Tarihi: 12 Eylül 2014, 09:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473