banner493

Üniversiteler hazırladı

Erenköy Direnişi’nin 50. Yıldönümü Belgeseli'nin ilk gösterimi yapıldı

Üniversiteler hazırladı
banner432
Erenköy Direnişi’nin 50. yıldönümü dolayısıyla hazırlanan Erenköy Belgeseli’nin ilk gösterimi ve resepsiyonu önceki gün akşam gerçekleştirildi.
Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun (BRTK) KKTC’deki üniversitelerle iş birliği içinde hazırladığı ve Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı ile Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı’nın hazırlanmasına destek verdiği belgeselin gösterimi Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) yer aldı.
Gösterime; Başbakan Özkan Yorgancıoğlu, Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanı Korgeneral İsmail Serdar Savaş, Güvenlik Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Baki Kavun, bazı bakan ve milletvekilleri, dernek kurum kuruluş temsilcileri, Erenköy mücahitleri ile aileleri katıldı.
Erenköy Mücahitler Cemiyeti’nin organize ettiği gece, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından belgeselin ilk yarısı gösterildi. Resepsiyonun ardından belgeselin ikinci yarısı izlendi ve daha sonra plaket takdimi gerçekleştirildi.
Belgeselin senaristi Muharrem Özdemir, Yönetmeni Cemal Yıldırım, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi (UKÜ) Kıbrıs Araştırmaları Merkezi’nden Prof . Dr. Ulvi Keser, Röportaj Ekibi Yönetmeni Göksel Adaöz’e Başbakanlık tarafından plaket verilirken; Erenköy Mücahitler Derneği tarafından da belgeselin hazırlanmasına yönelik desteklerinden dolayı Kıbrıs Türk Barış Kuvvetleri Komutanlığı, Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı ile BRT’ye plaket sunuldu.

Güncelleme Tarihi: 09 Ağustos 2014, 08:40
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner474

banner460