Güzelyurt’a yıldız yağacak

Mahmut Özçınar, Portakal Festivali’nin bu yıl 26 Haziran ile 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını açıkladı

Güzelyurt’a yıldız yağacak
banner432
38’inci Güzelyurt Portakal Festivali bu yıl 26 Haziran ile 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.
İrem Derici, Model, Pinhani, Gökhan Türkmen, Murat Kekilli, İlyas Yalçıntaş, Zeo Jaweed, Ayşegül Zaim, Cem Kafkas gibi sanatçıların sahne alacağı, merhum sanatçı Kayhan’ın özel konserle anılacağı, organizasyonlarla ve etkinliklerle 17 gün sürecek festival Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği’nde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. 
26 Haziran Cuma günü saat 19.00’da kent merkezindeki kortej yürüyüşüyle başlayacak 38’inci Güzelyurt Portakal Festivali, 12 Temmuz Pazar akşamı Murat Kekilli konseri, final gösterileri ve festival piyango biletinin çekilişiyle sona erecek.
Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar, bölgenin simgesi olan narenciyeyi ön plana çıkarmak, bu alandaki tüketim alışkanlığını artırmak için düzenledikleri festivalin 38 yıldır aralıksız devam ettiğini kaydederek, bunun haklı gururunu yaşadıklarını söyledi.
Festivalin geçen yıl yaklaşık 200 bin ziyaretçiyi ağırladığını, bu yılki hedeflerinin 250 bin olduğunu kaydeden Özçınar, “Ülkenin her yerindeki insanı bölgemizde ağırlamak istiyoruz” dedi.
Portakal tutan "canlı heykel"in de bulunduğu basın toplantısında konuklara festival ürünleri bir sepet içinde takdim edildi. 
Güzelyurt Belediye Başkanı Özçınar ile sağlık, iletişim, yayın ve spor alanındaki bazı protokollere imza koyan yetkililer de basın toplantısında birer konuşma yaptı. 

Güncelleme Tarihi: 17 Haziran 2015, 09:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner474

banner460