banner564
banner556

KKTC’den tam destek

“İsrail’in bölgede aldığı kararlar dünya barışına tehdit oluşturuyor” diyen Özgürgün Doğu Kudüs’ün Filistin'in başkenti ilan edilmesini değerlendirdi

KKTC’den tam destek
Başbakan Hüseyin Özgürgün, İslam İşbirliği Teşkilatı Zirvesi'nden sonra yayımlanan sonuç bildirgesinde Doğu Kudüs’ün Filistin'in başkenti ilan edilmesine destek belirterek, İsrail’in bölgede aldığı kararlar ile “Dünya barışına tehdit oluşturduğunu” söyledi. 
Başbakan Hüseyin Özgürgün’ün, Kudüs’le ilgili gelişmeler ve bir gazetede yayınlanan görsele ilişkin İHA’ya açıklama yaptığı bildirildi.
Başbakan Özgürgün, şöyle konuştu: 
“Kudüs'ü İsrail'in başkenti ilan edip büyükelçiliğini de Tel Aviv’den Kudüs'e taşırsanız, bunun cevabı da size bu şekilde gelir ve buna da hiç bir şekilde tepki veremezsiniz, hiçbir şekilde buna ‘ne yapıyorsunuz’ diye de soramazsınız.
Çünkü çok basit bir fizik kuralıdır. Yıllardır kanıtlanmış bir hareket kuralıdır. Her etkiye eşit ve zıt yönde bir tepki vardır. 
Dolayısıyla siz bir etki yaparsanız bu bir şekilde geri cevabını alır. Hiçbir kural tanımayan, hiçbir şekilde o bölgede barışı sağlayamayan, hatta kan dökülmesine yol açacak adımlar atarsanız, size de karşılık olarak bir tepki gelecektir.

“Gereken yapılacak”
Bir gazetede Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alan  görsele ilişkin değerlendirmelerde bulunan Başbakan Özgürgün, “Azınlık olan bir grubun Anavatan ile aramızı açmaya dönük bu hareketine karşı gereken yapılacak” dedi. 
Başbakan Özgürgün, KKTC yasaları çerçevesinde işlemelerin ivedilikle başlatılması için savcılığa gereken girişimi ve yazışmanın yapıldığını belirterek şöyle konuştu: 
    “Yaptıkları, KKTC ile Anavatan arasını bozmaya çalışmaktır. Bu anlamda biz bu şekilde bir aşağılamanın Anavatan Türkiye'nin Cumhurbaşkanı’na değil, hiç bir devlet adamına yapılmaması gerektiğini net olarak söylüyoruz.
    Bunu yapanlar KKTC’de maalesef hiçbir şeyi temsil etmiyor. Hiçbir şekilde kabul ve onay görmüyor, yaptıkları sadece KKTC ile Anavatan Türkiye'nin arasını bozmaya çalışmaktır.”

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:39
banner560
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473