banner564
banner556

Çakıcı: Doğru yoldayız

Çakıcı: Doğru yoldayız
Toplumcu Kurtuluş Partisi (TKP) Yeni Güçler ile Birleşik Kıbrıs Partisi’nin oluşturduğu Değişim ve Kurtuluş İttifakı milletvekili adayları halkın arasına girerek, nabız yoklamaya devam ediyor. 
Bu çerçevede önceki gün Girne bölgesi halkı ve esnafıyla bir araya gelen partililer bölge halkı ve esnafına parti manifestosu ve adayların tanıtıldığı broşürler dağıtırken, özellikle esnafın yaşadığı sorunları ele aldı.
TKP Yeni Güçler Genel Başkanı Mehmet Çakıcı, bölge halkı ve esnafının partilerine olan desteğini görmenin kendilerini mutlu ettiğini belirterek, doğru yolda yürüdüklerini bir kez daha gördüklerini ifade etti. 
Çakıcı, seçim yarışına girerken halkın yaşadığı sorunların bilincinde olduklarını, alınması gereken önlemleri de bu çerçevede şekillendirdiklerini belirtti. 
Ülkenin kanayan yarası haline gelen faiz ve mazbata mağduriyetleriyle ilgili konuşan Çakıcı, yıllar önce Meclis’te kısmi olarak önlem alındığını ancak bu konunun üzerine gidilmesi için Faiz Yasası’nın geçirilmesinin şart olduğunu kaydetti. 
Ziyarette kadın girişimcilere de seslenen Çakıcı, kadın ve erkek eşitliğinin temel bir insan hakkı olduğunu belirterek, kadınların toplumsal yaşama katılımını arttırmak ve yaşam kalitesini yükseltmek için hukuki tedbirlerin alınacağını belirtti. Kadınların ekonomik düzeyini yükseltmek için kadın girişimcilerin destekleneceğini ifade eden Çakıcı, kadın ve gençlere yeni kuracakları işte 50 Bin TL destek verileceğini kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473