banner564
banner556

Manifesto anlatıldı

Seçim çalışmalarına milletvekili adayları ile birlikte Girne’de devam eden Özyiğit, “Güçlü, temiz ve özgür bir gelecek için çalışıyoruz” dedi

Manifesto anlatıldı
Toplumcu Demokrasi Partisi (TDP) milletvekili adayları erken genel seçimlere yönelik çalışmalarına Girne’de devam etti. 
Sırasıyla 23 Nisan İlkokulu, Anafartalar Lisesi, Girne Turizm Meslek Lisesi’ne gerçekleştirilen ziyaretlerde eğitim sistemine yönelik yaşanan sıkıntılarla TDP'nin eğitimde planlama, yürütme ve güçlendirme ile hayata geçireceği vizyonu hakkında bilgiler verildi, öğretmenlerin soruları yanıtlandı. 
TDP’den verilen bilgiye göre, milletvekili adayları daha sonra, Girne Merkez Çarşı, Çarşamba Pazarı ve Alsancak’ta esnaf ve vatandaş ile buluştu.  
TDP Genel Başkanı Cemal Özyiğit, “Güçlü, temiz ve özgür” bir gelecek için çalıştıklarını belirterek, yapısal sorunları çözmek ve daha iyi bir geleceği inşa etmek için katılımcı siyaset anlayışına büyük önem verdiklerini, bu çerçevede de geleceği birlikte kurgulamak adına yurttaşlara beraber hareket etme çağrısında bulunduklarını söyledi. 
Konuşmalarında TDP'nin bayındırlık, şehircilik ve ulaştırma politikaları hakkında da bilgiler veren Özyiğit, şehirleri özellikle de Girne’yi korumak, planlı kalkındırmak için, Sürdürülebilir Kalkınma Stratejileri'nin TDP’nin temel hedefleri arasında olduğunu vurguladı. 

TDP Heyeti, KTTO’yu ziyaret etti
Öte yandan Toplumcu Demokrasi Partisi Genel Başkanı Cemal Özyiğit ve beraberindeki heyet Kıbrıs Türk Ticaret Odası’nı (KTTO) ziyaret etti. 
KTTO’dan verilen bilgiye göre, Özyiğit’e Milletvekili adayı ve Lefkoşa İlçe Başkan Vekili Evrim Hıncal ile Milletvekili adayı Halil Hızal eşlik etti. 
Parti manifestolarının açıklanacağı yarın gerçekleştirilecek aday tanıtımına Oda yönetimini davet eden Özyiğit, KTTO’ya verdikleri önemi vurguladı.
Oda Başkan Vekili Yüksel Akay TDP heyeti ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, partinin hükümete gelmesi durumunda kendilerinden beklentilerinden bahsetti. 
Akay’ın yaptığı önerilerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Cemal Özyiğit ve heyeti, yapılan görüş alışverişi için teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 15 Aralık 2017, 12:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473