Alçaktan uçtu

Son seferini yapan İsrail’in havayolu şirketi  El Al’a ait Boing 747 uçağı Kıbrıs üzerinde gösteri yaptı

Alçaktan uçtu
banner432

 İsrail'in ulusal havayolu şirketi El Al ait Boeing 747 tipi uçağının, Roma-Tel Aviv seferini gerçekleştirirken, son seferi olması nedeniyle,  Güney Kıbrıs hava sahasına ve “Lefkoşa FIR” hattına girdiği zaman “sanatsal” bir uçuş gerçekleştirdiği belirtildi.

   Fileleftheros gazetesi “Kıbrıs Gökyüzünde El Al’a Ait B747 İçin Sanatçının Ölümünden Önceki Son Eseri- Son Uçuşunda İsrail Şirketinin Virtüöz Manevraları” başlıklı haberinde, uçak ve gökyüzü tutkunlarının, geçtiğimiz Pazar günü dikkatlerini Kıbrıs gökyüzüne, “Lefkoşa FIR” hattına çevirdiğini ve bunda da hayal kırıklığına uğramadıklarını yazdı. 
   Gazete İsrail ulusal havayolu şirketi El  Al’a ait Roma-Tel Aviv seferini yapan  Boeing747-400 tipi uçağın, Baf’ın güney batısına ve “Lefkoşa FIR”  hattına girdiği zaman, 10 bin feet alçakta uçtuğunu ayrıca Boeing uçaklarının ana hatlarını şekillendirerek  sanatsal bir uçuş gerçekleştirdiğini belirtti. 
Boeing 747-400 tipi uçağın, son uçuşunu gerçekleştirmesi nedeniyle böyle bir şov yaptığını yazan gazete, İsrail şirketinin, son yıllarda, çok büyük uçakları filosundan azalttığına da dikkati çekti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460