415 bin TL kefalet yatırdı

Müdür olarak görev yaptığı Capital Bank’ta 1 Milyon Sterlin tutarında vurgun yaptığı gerekçesiyle tutuklanan Mustafa Gülcan teminatla serbest kaldı

415 bin TL  kefalet yatırdı
Hüseyin ÇİÇEK
Capital Bank’ın, İskele Şubesi eski Müdürü, şu anda İskele Gençlerbirliği Spor Kulübü başkanlığını yürüten Mustafa Gülcan’ın, banka müşterilerine ait hesaplardan, yaklaşık 1 buçuk milyon TL nakit parayı hile yoluyla çekerek zimmetine geçirdiği iddia edildi. Banka yetkililerinin şikâyeti üzerine tutuklanan Mustafa Gülcan’ın, bu suçu 28 Şubat - 29 Aralık 2017 tarihleri arasında işlediği iddia edildi. Zanlı Gülcan, dün çıkarıldığı mahkeme tarafından 415 bin TL kefaletle davaları görüşülünceye kadar serbest bırakıldı.

Kimsenin ruhu duymadı
Mali Şube’de görevli Polis Çavuşu Yakup Bahit, zanlının İskele Şube Müdürü olarak görev yaptığı Capital Bank’ta, 28 Şubat ile 29 Aralık 2017 tarihleri arasında,  tüzel ve özel kişilere ait hesaplardan toplamda 770 bin 665 TL ile 169 bin 667 Sterlin parayı çekerek suç işlediğini söyledi. Zanlının, 8 Mart 2018 tarihinde, banka yetkililerinin şikâyeti üzerine tutuklandığını belirten Bahit, zanlı aleyhinde yürütülen soruşturmanın henüz tamamlanamadığını, ancak soruşturmaya müdahale edebilecek pozisyonda olmadığını bildirerek, teminat şartlarına bağlanmasını talep etti.

Dört kişi kefil oldu
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Umut İnan, zanlının 15 bin TL nakdi kefalet ödemesi ve KKTC vatandaşı 4 kefilin 100’er bin TL’lik şahsi kefalet senedi imza etmesi şartı ile davaları görüşülünceye kadar serbest bırakılmasına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 13 Mart 2018, 11:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER