60 gramı 3 bin lira

Cengiz Han Topacık ve Orçun Gülserener, Eser Sapan’a uyuşturucu sattığı iddiasıyla tutuklandı

60 gramı  3 bin lira
Çiğdem AYDIN
Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme ekiplerinin 11 Temmuz 2017 tarihinde Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi otoparkında gerçekleştirdiği operasyonda yakalanan zanlılar Adnan Yusein ve Cengiz Saybaş ile onlara uyuşturucuyu verdiği tespit edilen zanlı Eser Sapan’ın tutuklanmasının ardından 2 kişi daha yakalandı.
Polis tarafından genişletilen soruşturmada Eser Sapan’a uyuşturucuyu 3 bin TL karşılığında sattıkları iddia edilen Cengiz Han Topacık ve Orçun Gülserener de tutuklanarak dün Lefkoşa’da Mahkeme huzuruna çıkarıldılar.
Mahkemede mesele ile ilgili şahadet veren polis memuru Kağan Kurtbir olayla ilgili bulguları aktardı. Kurtbir, huzurda bulunan zanlılar Cengiz Han Topacık ve Orçun Gülserener’in 11 Temmuz tarihinde gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonu sonucunda yakalanan zanlı Eser Sapan’a Temmuz 2017 tarihinde 2 farklı günde toplamda 3 bin TL karşılığında 60 gram sentetik Cannabionit türü uyuşturucuyu sattıklarının tespit edildiğini söyledi. 

Polisi görünce ikisi de kaçmak istedi…
Polis, zanlıların oldukları yerin tespit edilmesi üzerine olay yerine gidildiğini ve polisi gören zanlı Topacık’ın kaçmaya çalıştığı sırada koşarak kaçmaya çalıştığını ve makul güç kullanılarak yakalandığını, zanlı Gülserener’in ise aracına binerek olay yerinden kaçtığını ve yapılan takip sonrasında yakalandığını belirtti. 

3 gün polis hücresindeler
Polis memuru Kağan Kurtbir, zanlı Cengiz Han Topacık’ın üzerinde yapılan aramada 1 paket içerisinde yaklaşık 3 gram sentetik cannabionit türü uyuşturucu madde bulunduğunu aktardı. 
Zanlı Topacık’ın gönüllü ifade verip suçlarını kabul ettiğini belirten polis, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini, kayıp olduğuna inanılan emareler olduğunu belirterek soruşturmanın selameti açısında zanlıların 3 gün poliste tutuklu kalmalarını talep etti.
Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Cenkay İnan, zanlıların yürütülen tahkikatın selameti açısından 3 gün poliste tutuklu kalmalarına emir verdi.
Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2017, 09:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER