Aile boyu hapis

Üç kişiye tecavüz ettiği gerekçesiyle yargılanan Mürsel Aydın’ın babası ile erkek kardeşi de cezaevine gönderildi

Aile boyu hapis

 Suna ERDEN

Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yaşları 21 ile 23 arasında değişen üç genç kıza tecavüz ettiği gerekçesi ile yargılanan Mürsel Aydın’ın davasına ve tanıklara etki etmeye çalıştıkları gerekçesiyle tutuklanan babası zanlı Faruk Aydın ile kardeşi zanlı Bünyamin Aydın hakkındaki soruşturma tamamlandı.
Tecavüz mağduru E.G. isimli genç kızın ifadesini değiştirmesi için baskı yaptıkları belirtilen baba oğul zanlı dün teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.
Soruşturmayı yürüten polis, zanlılar hakkındaki iddiaları aktardı. 
Polis, sanığın“Cinsel Tecavüz”suçundan yargılandığını, davanın Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi'nde görüldüğünü belirterek, Faruk Aydın ve Bünyamin Aydın'ın, Mürsel Aydın'ın hasta olduğunu ve tedavi olamadığını, her şeyini kaybettiğini söyleyerek davanın daha fazla uzamaması amacı ile şikâyetini geri çekmesi yönünde telkinde bulunduklarını açıkladı.
Polis, zanlıların tecavüz olayı olmadığını belirten bir belgeyi Başsavcılığa verilmesini sağladıklarını söyledi. 

KKTC’de sabit adresleri yok
Polis, mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın tamamlandığını, zanlıların TC vatandaşı olduğunu, turist statüsünde olduklarını ve KKTC’de adresleri olmadığını belirterek, tutuklu yargılanmalarını talep etti. 
Mahkeme, zanlıların 21 günü aşmamak üzere cezaevinde tutuklu kalmalarına emir verdi.

Ne olmuştu?
Geçtiğimiz temmuz ayında tutuklanan Mürsel Aydın’ın sosyal medyadan tanıştığı kızları kandırdığı,  birşeyler içmek ve eğlenmek maksadı ile buluştuğu kızlara tecavüz ettiği ortaya çıkmıştı. Kızları Taşkent bölgesinde tenha alana götürerek tecavüz eden sanık, E.G.’nin şikayeti üzerine tutuklanmış, olayı gazetelerden okuyan diğer mağdurlar da cesaretlerini toplayıp polise şikayette bulunmuştu. Sanık Aydın yapılan soruşturmanın ardından tutuklu yargılanmak üzere cezaevine gönderilmişti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER