banner564
banner556

Aspirin gibi hap satılıyor

Uyuşturucu kullandıktan sonra hastaneye kaldırılan genç konuştu, 5 kişi tutuklandı

Aspirin gibi hap satılıyor
Suna ERDEN
Lefkoşa’da önceki gün fenalaşan Emire Kaplan, Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. 
Kaplan’ın hal ve hareketlerinden uyuşturucu kullandığı belirlendi. Kaplan’ın üzerine yapılan aramada bir gram bonzai bulundu. Polis tarafından gözaltına alınan Kaplan, uyuşturucuyu kendisine veren şahsı polise söyledi. Kaplan’a uyuşturucu veren Hakan Kumlutepe’yi tutuklayan polis, suçla bağlantılı Mehmet Yıldız, Ahmet Karagulle, Bahri Karagulle ve Mahmut Çelik’e ulaştı. Peşi sıra gözaltına alınan 6 zanlı dün tutuklama talebiyle Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı.

Tek tek yakalandılar
Duruşmada olayı aktaran polis, zanlı Emire Kaplan’ın 4 Ocak 2017 tarihinde, saat 21.30 sıralarında, rahatsızlanarak getirildiği Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesinde,  tasarrufunda yaklaşık bir gram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu madde bulunarak emare alındığını söyledi. Polis, zanlı Kaplan’ın maddeyi telefonla aradığı zanlı Hakan Kumlutepe’den istediğini ve zanlı Mehmet Yıldız’ın aracılığı ile temin ettiği itirafında bulunduğunu belirtti. Polis, Mehmet Yıldız’ın tutuklandığını ve evinde yapılan aramada bir gram sentetik cannabionid ile bir adet uyuşturucu hap bulunduğunu söyledi. Zanlı Hakan Kumlutepe’nin tutuklandığını belirten polis, maddeleri zanlı Mahmut Çelik’ten 3 gram olarak alıp, bir kısmını içtiği bir kısmını da zanlı Mehmet Yıldız’a Emire Kaplan’a vermesi için verdiğinin belirlendiğini mahkemeye aktardı.

Yüzlerce hap ülkeye soktu
Polis, mesele ile ilgili olarak bağlantısı görülen zanlı Ahmet Karagulle’nin de tutuklandığını ve tasarrufunda 9 adet hap bulunduğuna vurgu yaparak, zanlının hapları Ercan Havalimanı’ndan Ocak ayında 130 adet olarak ithal ettiğinin tespit edildiğini anlattı. Polis, Ahmet Karagulle’nin getirmiş olduğu haplardan 70 âdetini zanlı Bahri Karagulle’ye verdiğini söyledi. Polis, zanlı Bahri Karagulle’nin evinde yapılan aramada ise 62 hap bulunarak emare alındığını kaydetti. Polis, mesele ile ilgili olarak başlatılan soruşturmanın devam ettiğini, alınması gereken ifadeler ve soruşturulacak birçok şahıs olduğuna dikkat çekerek, zanlıların üç gün tutuklu kalmasını talep etti. Mahkeme talebi kabul ederken, söz alan zanlı Hakan Kumlutepe, “Ben zanlı Mahmut Çelik’ten uyuşturucu almadım. Başka bir Mahmut’la çalışıyorum” dedi. Zanlı Mahmut Çelik, adalete güvendiğini ve suçsuzluğunun anlaşılacağına inandığını söyledi.

Güncelleme Tarihi: 06 Ocak 2018, 11:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473