banner564
banner556

Barış için teknoloji konferansı

İkinci Uluslararası Build Peace Konferansı, dün Bedesten’de başladı.

Barış için teknoloji konferansı
Lefkoşa’nın hem kuzeyinde hem de güneyinde “Barış için teknoloji: Kiminle? Kimin için?” ana temasıyla düzenlenen konferansa, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP ACT) ev sahipliği yapıyor.
Konferansın ilkine dünyanın önde gelen üniversitelerinden Massachusetts Institute of Technology (MIT) ev sahipliği yapmıştı. Bugün sona erecek İkinci Uluslararası Build Peace Konferansı için 61 ülkeden 250’ye yakın barış aktivisti, akademisyen ve sosyal girişimci Kıbrıs’a geldi.
Lefkoşa’nın her iki yanında gerçekleştirilecek panel, atölye ve seminerlerde teknolojinin çatışmaların dönüştürülmesi ve barış inşasına nasıl katkı sağlayabileceği tartışılacak. Aralarında Kıbrıslı Türkler ve Rumların da olduğu 25 farklı ülkeden 50 konuşmacı, iki gün boyunca teknolojik yenilikler, iletişim alanındaki en yeni buluşlar ve bunların dünya genelinde barışa sağlayacağı katkıları içeren 30 farklı konuda sunumlar yapacak. Bugün gerçekleştirilecek etkinlikler ise Lefkoşa’nın güneyinde Severis Vakfı’ndaki Görsel Sanatlar ve Araştırma Merkezi’nde yer alacak.

Güncelleme Tarihi: 26 Nisan 2015, 09:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473