Elektrik Kurumu grevde

Elektrik borçlarını ödemeyenlerle ilgili girişimler konusunda sendika ile yönetim anlaşamadı

Elektrik Kurumu grevde

Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası (El-Sen), dün saat 16.00 itibarıyla tüm Bölge Amirlikleri’nde ve Tesis Şube Amirliği’nde grev kararı aldığını duyurdu. Halkın içinin rahat olmasını isteyen El-Sen, arızalara müdahale edeceklerini bildirdi. 
El-Sen Genel Sekreteri Ersan Kaşif, “Gündeme getirdikleri yüksek borcu olan ve kuruma ödenmemesine rağmen enerjileri kesilmeyen ve/veya kesilse de KIB-TEK Yönetim Kurulu Başkanlığı tarafından yasa dışı bir şekilde bağlanan kurum, kuruluş ve özel işletmelerin enerjilerini" bağlamadıklarını bildirdi.
Kaşif, sendikanın nizamnamenin 19’uncu maddesini yerine getirmeyerek suç işlediğini savunduğu KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun yapmadığını yaptığını ve toplumsal adaleti sağladıklarını kaydederek "Pazartesi gününden itibaren de adaleti tesis etmek için kesmelere devam edeceğiz. Hiçbir baskı ve tehdide boyun eğmeyeceğiz" dedi.
Kaşif yazılı açıklamasında, KIB-TEK Yönetim Kurulu’nun UBP'li üyelerinin nizamnamenin 19’uncu maddesine dayanarak aldığı kararın kendilerince hükümsüz olduğunu belirterek şunları kaydetti:
"Bu karar halkın değil kuruma borcunu ödemeyenlerin ve yönetim kurulunun hizmet ettiği partiye yaranmaktan başka bir şey değildir. Sendika olarak bu despot tavır karşısında bugün saat 16.00 itibarıyla tüm Bölge Amirlikleri’nde ve Tesis Şube Amirliği’nde grev kararı almış bulunmaktayız. Halkımızın içi rahat olsun, biz onları mağdur etmeden, arızalara müdahale ederek ama mevcut UBP’li Yönetim Kurulu Üyeleri’nin de dikta tutumlarına boyun eğmeden mücadelemize devam edeceğiz. Tüm paydaş sendikalarımızı ve toplumumuzu haklı mücadelemizde bize destek olmaya çağırıyoruz." 

Sendikal Platform, destek belirtti
Sendikal Platform, KIB-TEK’e yüksek miktarda borcu olanların elektriğinin kesilmesi yönünde eylem başlatan Elektrik Kurumu Çalışanları Sendikası’nın (El-Sen) yanında olduğunu duyurdu. Sendikal Platform, El-Sen’in toplum için mücadele verdiğini belirterek, vatandaşları da sendikanın yanında olmaya çağırdı.
Sendikal Platform’dan yapılan açıklamada, KIB-TEK’in hükümetin çiftliği değil toplumun malı olduğu ifade edilerek, “Kurum bu anlayışla yönetilmedir. Aksi herhangi bir tutumda, El-Sen ve üyelerine en ufak bir zarar geldiği anda tepkimizin çok sert olacak” denildi.
Sendikal Platform’un açıklamasında KIB-TEK Yönetim Kurulu üyeleri bazı kesimlere kıyak yapmakla suçlandı.
 

Diyalog Gazetesi

banner478
YORUM EKLE
YORUMLAR
turkish power
turkish power - 1 ay Önce

devlet icinde devlet kendini bilmez hadsiz osmanli tokadi yemeye aday sefiller

SIRADAKİ HABER

banner464

banner459

banner465

banner460