banner564
banner556

Eşine plaket verildi

Hakan Çakmak’a ithaf edilen TÜRKSOY Opera Günleri tamamlandı

banner611
Eşine plaket verildi
banner598
banner616
Uğur İRTEM
Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığı, TÜRKSOY ve TC Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nün iş birliğinde düzenlenen TÜRKSOY Opera Günleri’nin 20’ncisi, önceki gün KKTC konseri ile tamamlandı.
Bu yıl 11 Eylül’de İstanbul konseri ile başlayıp Girne Bellapais Manastırı’nda sona eren 20’nci Türksoy Opera Günleri Konseri’nin KKTC ayağı, haziran ayında hayatını kaybeden Bayrak Radyo Televizyon Kurumu Sanat Programı Yapımcısı Hakan Çakmak’a ithafen gerçekleşti.
Gecede, KKTC’den Opera Sanatçısı Laden İnce ile Türksoy üyesi ülkeler; Azerbaycan, Kazakistan, Kırgızistan ve Türkiye’den gelen opera sanatçıları sahne aldı.
Gecede, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp ve TÜRKSOY Başkanı Düsen Kaseinov’u temsilen Güler Fedai, Hakan Çakmak’ın eşi İlknur Çakmak’a plaket ve anı objesi sundu.
Konseri, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Özdemir Berova, Kültür Dairesi Müdürü Nilay Tunçalp, TÜRKSOY’u temsilcisi Güler Fedai yanında kalabalık sayıda bir izleyici kitlesi izledi.

Güncelleme Tarihi: 15 Eylül 2017, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner474