banner564
banner556

İhbarın kurbanı

Girne, Karakum’da ikamet eden Yuliya’nın evinde 30 kök Hint Keneviri bulundu

İhbarın kurbanı
Çiğdem AYDIN
Girne Karakum’da yaşayan Kazakistan uyruklu Yuliya Yachshenko’nun ikametgahında Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi ekipleri tarafından yapılan aramada ekili halde 30 kök hintkeneviri bulundu
Narkotik ekiplerinin kendilerine ulaşan bir ihbar neticesinde mahkemeden izin alarak Yuliya Yachshenko’nun evinde arama yaptı. Polis evinde ekili ve kurutulmuş hintkeneviri ele geçirdiği Yuliya Yachshenko’yu soruşturma amaçlı gözaltına aldı.
Yuliya Yachshenko, tutukluluk talebiyle dün Girne’de, polis tarafından mahkemeye çıkarıldı.

Mavi Plaj’da yeşil bahçe… 
Mahkemeye olayla ilgili şahadet veren Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Şubesi’nde görevli polis çavuşu Mehmet Bayram, alınan bir bilgi üzerine Karakum’da Mavi Plaj Sokak, No: 18’de oturan Yuliya Yachshenko’nun evinde mahkeme emri ile arama gerçekleştirdiklerini anlattı. Mehmet Bayram evde yapılan aramada, boyları 2 cm ile 30 cm arasında değişen toplam 30 kök hintkeneviri, iki adet kurutulmuş hintkeneviri ve beyaz renk kâğıda sarılı 10 miligram hintkeneviri ele geçirdiklerini söyledi. 

Bitkilerin bir miktarı analize gönderildi…
Soruşturmayı yürüten polis çavuşu Mehmet Bayram, soruşturmanın devam ettiğini belirterek emare olarak alınan bitkilerin ve 10 miligram esrarın analize gönderildiğini ifade etti. Bayram soruşturmanın selameti açısından zanlı Yuliya Yachshenko’nun soruşturma amaçlı 2 gün daha poliste tutuklu kalması talebinde bulundu.Yargıç Gökhan Asafoğulları, polis soruşturmasının selameti açısından zanlının 2 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 03 Mart 2016, 10:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473