İhtiyaçlılara ilaç oldu

Kıbrıs Vakıflar İdaresi, yaklaşık 25 milyon TL olan gelirinin 8 milyon 282 bin lirasını yardımlara harcadı

İhtiyaçlılara ilaç oldu
banner432

 Hurşide BAYBORA

Kıbrıs Vakıflar İdaresi (Evkaf), Vakıfların 448’inci kuruluş ve İngiliz Sömürge Yönetiminden Kıbrıs Türk toplumuna devredilişinin 63’üncü yıl dönümünü kutluyor.
Kıbrıs Vakıflar İdaresi Genel Müdürü İbrahim Benter, dün yıl dönümleriyle ilgili Büyük Han’da basın toplantısı düzenledi ve 2018'deki yardım miktarının 8 milyon 282 bin 33 TL olduğunu açıkladı.
Benter, Vakıflar’ın kuruluş amaçlarını hatırlatmak ve vakıf mallarının topluma faydalı şekilde kullanılması için vakfedildiğinin tekrardan anımsatılmasının önemine vurgu yaptı.
Yardıma ihtiyaç duyan birçok insana el uzattıklarını dile getiren Benter, Vakıf değerlerinin topluma daha detaylı anlatılması ve iyiliğin toplumda ön plana çıkartılmasının gerektiğini söyledi.
İyilik yapmayı hayatın bir parçası haline getirmek gerektiğini vurgulayan Benter, sağlıklı bir toplum için iyilik yapmanın yaygınlaşması gerektiğini söyledi.

Yapılan yardımları örneklerle anlattı
Benter ayrıca, Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin 2018 yılında yaptığı yardımlardan örnekler verdi.
Benter, yaklaşık 25 milyon TL geliri olan Kıbrıs Vakıflar İdaresi’nin, 2018 yılında toplam 8 milyon 282 bin 33 TL yardım yaptığını açıkladı.
İhtiyaçlı kişilere, gıda, beyaz eşya, ev bakım onarımı, yatak, dolap, masa, sandalye, koltuk ve ev aletleri yardımı, ihtiyaçlı çocuklara kıyafet ve oyuncak yardımı, iyilik gönüllüleri tarafından huzur evlerinde yaşayan yaşlıları ziyaret etme, Lefkoşa Türk Belediyesi’nin kadın sığınma evi ve Bandabulya’daki aşevine destek verme ve sığınma evinden çıkan kadınlara kalacak yer desteği de verildiğini anlatan Benter, öğrencilere hem kitap kırtasiye üniforma, okullara etkinlikleri için yardım, fotokopi makinesi ve yazıcı, masa sandalye, bank, tamir, spor ve müzik ekipmanları; spor kulüplerine de forma, ayakkabı ve çorap gibi yardımlar yapıldığını kaydetti. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner455

banner460