banner564
banner556

Kaçmayı başaramadı

Mehmet Saydam’ın kümesinden yumurta yerine 320 gram uyuşturucu çıktı

banner611
Kaçmayı başaramadı
banner598
banner616
Hüseyin ÇİÇEK


Gazimağusa’da dün sabah saatlerinde bir eve baskın yapan Narkotik Şube ekipleri, 320 gram ağırlığında bonzai ele geçirdi. Polisin evine geldiğini görünce kaçmaya çalışan Mehmet Saydam isimli zanlı, polisin makul güç uygulaması ile etkisiz hale getirilerek yakalandı. Zanlı Mehmet Saydam, dün tutukluluk istemi ile Gazimağusa Kaza Mahkemesi’nde, nöbetçi Yargıç Hasan Dağlı’nın huzuruna çıkarıldı.
Mahkemeye meseleyi aktaran Narkotik Şube’de görevli polis memuru Cüneyt Arkın, almış oldukları bir ihbarda zanlının ikametgahında kanunsuz uyuşturucu madde olduğunu öğrendiklerini ve konu ikametgaha baskın düzenlediklerini söyledi. Zanlının, polisi görünce kaçmaya çalıştığını ancak makul güç kullanılarak alıkonulduğunu anlatan Arkın, ikametgahın giriş kısmında bulunan sehpa üzerinde yarım gram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde ele geçirdiklerini söyledi.
Zula yeri kümes
İkametgahın yan tarafında bulunan kümesin üzerinde ise strech naylonlara sarılmış halde 320 gram ağırlığında “sentetik cannabinoid” türü uyuşturucu madde bulduklarını belirten Arkın, soruşturmanın yeni başladığını ve emare olarak alınan maddelerin incelemeye gönderileceğini aktararak, mahkemeden soruşturma maksatlı süre talep etti.
Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Hasan Dağlı, soruşturmanın salimen yürütülmesine olanak sağlamak amacı ile zanlının 3 gün polis nezaretinde tutuklu kalmasına izin ve emir verdi.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 06:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner608

banner581

banner473