banner564
banner556

Kader mahkumları  hasret gideriyor

Merkezi Cezaevi’ndeki hükümlü ve tutuklular bayram süresince yakınları ile önceden belirlenen programa göre açık görüş olanağı buluyor

Kader mahkumları  hasret gideriyor

 İdari tatil ve hafta sonlarıyla birlikte dokuz güne çıkan bayram tatili sürerken dün Kurban Bayramı’nın ikinci günü kutlandı.

Ülke genelindeki camilerde önceki gün sabah 07.00’de kılınan bayram namazıyla başlayan dört günlük Kurban Bayramı nedeniyle vatandaşlar aile, akraba ve dost ziyaretlerini sürdürüyor.
Ülke ekonomisini olumsuz etkileyen döviz krizinin gölgesinde kutlanan bayram tatilinin uzun olması nedeniyle bazı vatandaşlar yurt içinde veya yurt dışında tatil fırsatı da buldu. 
İslam dünyasının iki bayramından biri olan Kurban Bayramı, hayatta olmayanların anılması için de bir vesile oluyor. Mezarlıklara, bayram nedeniyle yapılan ziyaretlerde mezarlara çiçekler bırakılıp dua okunuyor.
Kurban Bayramı dolayısıyla ilk günden başlayarak dört gün boyunca Merkezi Cezaevi’ndeki hükümlü ve tutuklulara 09.00-16.00 saatleri arasında, yakınları ile önceden belirlenen programa göre açık görüş olanağı sağlanıyor.
Merkezi Cezaevi Müdürlüğü, Kurban Bayramı ziyareti için Merkezi Cezaevi’ne gidecek ziyaretçilerin, yanlarında kendini tanıtıcı bir belge getirmeleri ve ziyaretçiler tarafından getirilen yiyeceklerin ziyaret süresince tüketilecek miktarda olması gerektiğini belirtmişti.
Polis Genel Müdürlüğü, bayram ziyaretleri nedeniyle yoğunlaşacak trafikte kurallara uymanın önemini vurgulayarak sürücüleri dikkatli olmaya çağırdı.

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2018, 01:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner468