Modern bir tesis olacak

banner453

Küçük Kaymaklı bölgesine 12 bin 450 metrekare büyüklüğünde açık Pazar yapılacak

Modern bir tesis olacak
banner432
Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) Başkanı Mehmet Harmancı, “Yeni Açık Pazar Projesi” ve “Hamitköy Mezarlığı İyileştirme Projesi” çalışmalarını yerinde inceledi. LTB basın biriminden yapılan açıklamaya göre, yapım çalışmaları süren çalışmalarla ilgili ihaleyi kazanan firma yetkililerinden bilgi alan Harmancı, açıklamalarda bulundu.
Küçük Kaymaklı bölgesi Özker Özgür Caddesi üzerinde konumlandırılan ve 12 bin 450 metrekare alan büyüklüğünde olacak olan Yeni Açık Pazar, 2 etap halinde gerçekleştirilecek olup bünyesinde; organik, ikinci el, el emeği pazarları, festival ve organizasyon alanı, çocuk oyun alanı, kafe-büfe, oturma alanları, açık hava fitness alanı yer alacak.
Tamamen engelsiz olarak, geceleri de alışveriş yapma imkanı sunacak olan Yeni Açık Pazar, modern yaşamın ihtiyaçlarına eksiksiz cevap verecek şekilde başkent Lefkoşa’ya hizmet verecek.

“Hamitköy Mezarlığında son aşamaya geldi” 
Hamitköy bölgesinde “Hamitköy Mezarlığı İyileştirme Projesi” kapsamında yapılan çalışmalarda, mezarlık alanı iç ve dışında iyileştirme çalışmalarında son aşamaya gelindi.  
Proje, Türkiye Cumhuriyeti Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi finansmanı ile gerçekleştiriliyor.
Projenin 1. etabı hakkında bilgi veren Harmancı, projede ilk olarak zemin çalışmaları bitirilerek, perde duvarı ve korkulukların oluşturulacağı, drenaj sisteminin bitirileceği, elektrik ve mekanik alt yapının sağlanacağı, çevre aydınlatmasının tamamlanacağı, tüm standart elektrik temini alt yapısının bitirileceğini kaydetti. Projenin ilk etabının TC Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi finansmanıyla gerçekleştirileceği ve yaklaşık 1,5 milyon TL’ye mal olacağını ifade eden Harmancı, birinci etabın 150 iş gününde tamamlanacağını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2017, 12:12

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER