banner564

Naci Talat Usar'ın kabrine karanfiller bırakıldı

CTP’nin merhum genel sekreteri ve eski milletvekillerinden Naci Talat Usar, ölüm yıldönümünde anıldı

Naci Talat Usar'ın kabrine karanfiller bırakıldı
banner598
Cumhuriyetçi Türk Partisi’nin merhum Genel Sekreteri ve eski milletvekillerinden Naci Talat Usar, ölümünün 24’üncü yıldönümünde Lefkoşa Kabristanlığı’ndaki anıt mezarı başında düzenlenen törenle anıldı. 
Törende Naci Talat Usar’ın kızı Sıla Usar İncirli ve İkinci Cumhurbaşkanı, CTP-BG Genel Başkanı Mehmet Ali Talat konuşma yaptı. 
Konuşmaların ardından törene katılanlar, Naci Talat Usar’ın kabrine karanfiller bıraktı. 
Törende bir konuşma yapan Naci Talat Usar’ın kızı Sıla Usar İncirli, babasının ölümü üzerinden 24 yıl geçtiğini, bugün yaşasaydı 70 yaşında olacağını söyledi. 
İncirli, Usar’ın 70’li yıllarda yargılanarak hapse atıldığı günleri anlattığı konuşmasında, o dönemde inanç, cesaret ve dayanışmadan doğan bir mücadele verildiğini ifade etti. 
İncirli, “Babam, ülkesini ve halkını her yönüyle çok sevdi. İktidar hırsından arınmış bir şekilde görev yaptı. Baskı, zorluk onu susturamadı, onu sadece hastalık durdurabildi” dedi. 

Talat: Bu halk çok büyük badireler atlattı
CTP-BG Genel Başkanı Mehmet Ali Talat da, İncirli’nin konuşmasında anlattığı dönemi ve baskıları bir kez daha hatırladıklarını söyleyerek, “Bu halk çok büyük badireler atlattı” dedi. 
Naci Talat Usar’ın yılmadan ve korkmadan mücadelesini sürdürdüğünü belirten Talat, dikkatli bir siyasi mücadele yürüttüğünü, mücadelenin devam etmesini, moral ve motivasyonun artmasını sağladığını ifade etti. 
Talat, Naci Talat Usar’ın anısı ve fikirlerini yaşatacaklarını belirtti. 

Güncelleme Tarihi: 27 Haziran 2015, 09:35
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner471

banner473