Operasyonlar işe yarıyor

Polisin ülke geneline yaydığı kontrollerde kaçaklar tek tek yakalanarak mahkemeye çıkarılıyor

Operasyonlar işe yarıyor

 Suna ERDEN

Girne ve Lefkoşa’da 21 Haziran ile 24 Haziran tarihleri arasında ülkede kaçak kaldıkları tespit edilerek tutuklanan 15 kişi dün mahkemelere çıkarıldı.
Girne bölgesinde tutuklanan 13 zanlı ile Lefkoşa’da yakalanan 2 zanlı hakkında tutuklama emri alındı.
Soruşturmayı yapan polis, Girne’de 19 Haziran tarihinde gerçekleştirilen operasyonda zanlılar Mustafa Nawaz, Avais Ali, Awaies Ali Faiz,Muhammed Khan’ın yakalandığını ve mahkemeye çıkarılarak haklarında 3 gün tutukluluk emri alındığını söyledi.
Polis, diğer zanlılar Sami Ullah, Ghulam Abbas Azad, Khasif Shamel, Muhammad Masum Mıah, Ullah Ghulam, Suny Sahota, Muhammad Khanana, Mahmod Reuk ve Mustafa Muhammam’ın ise önceki gün yakalandığını ifade etti.
Zanlılar hakkındaki ihraç işlemlerinin devam ettiğini kaydeden polis, Mustafa Nawaz, Avais Ali, Awaies Ali Faiz, Muhammed Khan’ın 8 gün, diğer 9 zanlının ise 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.
Mahkeme talebi kabul etti.

İhraç işlemleri başladı
Lefkoşa’da yakalanan zanlılar Le Thi Phuong, Jasim Uddin ve Âmin İslam’ın da mahkemeye çıkarıldı. Lefkoşa Kaza Mahkemesi’nden zanlılar hakkında 3 gün tutukluluk emri alındı. Bu süre içerisinde ihraç işlemlerinin yürütüleceği belirtildi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER