banner564

Özgürgün seçimi kazandı

Ersin Tatar, 2 bin 716 oyda kaldı, kurultayı 3 bin 540 oy alan Özgürgün kazandı, UBP’nin yanı sıra CTP de rahat bir nefes aldı

Özgürgün seçimi kazandı
banner598
Ulusal Birlik Partisi’nin (UBP) sonucu merakla beklenen 20. Olağan Kurultayı’nın ikinci turu dün yapıldı. Genel başkanlık yarışında Ersin Tatar, 2 bin 716 oyda kaldı, kurultayı 3 bin 540 oy alan Hüseyin Özgürgün kazandı. Bu sonuç UBP’nin yanı sıra koalisyon hükümetinin büyük ortağı Cumhuriyet Türk Partisi’nin de (CTP) rahat bir nefes almasını sağladı.
Özgürgün, 6 bin 256 geçerli oyun 3 bin 540’ını alarak UBP Genel Başkanı olurken, ikinci turda Özgürgün’e karşı yarışan Ersin Tatar, 2 bin 716 oy elde etti. 60 oy geçersiz sayıldı. 
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün başkan seçilmesinin ardından yaptığı teşekkür konuşmasında, yeni sistemi ve yeni tüzüğüyle seçime giden UBP’nin bugün bir demokrasi zaferine imza attığını söyledi.
Oylar 100’lük paketler halinde sayılırken, Özgürgün’ün Genel Başkanlığı garantilemesiyle, Atatürk Spor Salonundaki Özgürgün taraftarları tezahüratlarıyla zafer kutlamalarına başladı.

El ele poz verdiler…
Oy sayımının tamamlanmasının ardından Özgürgün ve Tatar el ele poz vererek birlik beraberlik mesajı verdi. Daha sonra tüm başkan adayları ve milletvekilleri ile belediye başkanları sahneye gelerek UBP’lileri selamladı.

Özgürgün: UBP demokrasi zaferine imza attı
UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün başkan seçilmesinin ardından yaptığı teşekkür  konuşmasında, yeni sistemi ve yeni tüzüğüyle seçime giden UBP’nin bir demokrasi zaferine imza attığını söyledi.
Başarının UBP üyelerine ait olduğunu söyleyen ve üyelere başarılarının devamını dileyen Özgürgün, kurultay sonucunda kazananın UBP olduğunu ve ülkeye hizmetin amaç olduğunu kaydetti.
Özgürgün, hem UBP hem de ülkenin sorunlarının çözümü için elinden gelenin en iyisini yapmaya devam edeceğini söyledi.
Özgürgün hem Parti Meclisi seçimi hem de Olağan Kurultayda emeği geçenlere teşekkür ederek sözlerini tamamladı.

Tatar: İradeye saygı duyuyorum
Genel başkanlık yarışını kaybeden Ersin Tatar Diyalog’a konuştu.
Tatar, kendi duruş, vizyon ve görüşlerini aktarmaya çalıştığını ancak üye yapısının iradesinin ortaya çıktığını söyledi.
Partinin milletvekilleri olarak yollarına devam edeceklerini söyleyen Tatar, tabandan iyi bir oy aldığını, UBP’nin birlik berberliği için çalışmalarını ve değerlendirmelerini sürdüreceğini ifade etti.
Herhangi bir ikilem veya sıkıntı yaratmayacağını ifade eden Tatar, irade yapısına saygı duyarak Özgürgün’e başarılar diledi. 
Tatar, son turda kendisini destekleyen Ersan Saner, Ünal Üstel Nazım Çavuşoğlu ve Zorlu Töre’ye teşekkür etti. 

Güncelleme Tarihi: 08 Kasım 2015, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner474