banner564
banner556

Özgürgün'den 700 bin açıklaması: Borç aldım

Başbakan Özgürgün, boşanma aşamasında ortaya çıkan lık banka hesabına ilişkin sessizliğini bozarak geniş bir açıklama yaptı:

banner587
Özgürgün'den 700 bin açıklaması: Borç aldım
Başbakan ve UBP Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün eski eşinden boşanma aşamasında ortaya atılan 700 bin dolarlık banka hesabına ilişkin sessizliğini bozarak dün yaptığı açıklamada verilemeyecek hesabının olmadığını ve her türlü soruşturmaya açık olduğunu söyledi.
Özgürgün, boşanma davası sürecinde kamuoyunda tartışılan paranın, davayı nihayete erdirebilmek ve her iki tarafın bozulan huzurunu sağlamak için, banka borcuyla alınan bir malın satışıyla bir bankadan aldığı krediye ek olarak ailesi ve yakın arkadaşlarından makul bir sürede geri ödemek kaydıyla aldığı borçla oluşmuş bir rakam olduğunu açıkladı.
“Hakkımda üretilen asılsız iddialar ve atılan iftiraların sahipleri bütün söylediklerini kanıtlamakla yükümlüdürler. Verilemeyecek hesabım yok” diyen Özgürgün, boşanma davasından kaynaklı sorumluluklarının altından kendi imkanlarıyla kalkmasının mümkün olmadığı için ailesinden ve yakın arkadaşlarından destek alarak, boşanmanın tüm külfetini karşıladığını belirtti.
Başbakan ve UBP Genel Başkanı Özgürgün, Kıbrıs Türk halkına hitaben yazılı açıklama yaparak seçim sürecinde hakkındaki iddiaları yanıtladı. 
Özgürgün, halkın sığ iddia, itham ve iftiralara itibar etmediğini 7 Ocak’ta sandıkta gösterdiğini kaydetti.
Zorlu bir seçim sürecini başarıyla geride bıraktıklarını ve UBP’nin seçimden zaferle çıkarak halktan yeniden güvenoyu aldığını belirten Özgürgün, seçim sürecinde siyasi fikirler ve seçim bildirgeleri tartışılması gerekirken, şahsına, özel yaşantısına ve o dönemde devam eden boşanma davasına dönük gerçeği yansıtmayan iddialar ve spekülasyonlarla sürecin sabote edilmeye çalışıldığı görüşünü ifade etti.
Özgürgün, kara propaganda çabalarının sonuçsuz kaldığını belirterek, hakkında geliştirilen onca spekülasyon ve iftiraya yanıt vermemeyi tercih ettiğini, hatta genel başkanlığını yürüttüğü UBP’nin yeni dönem projelerini halkla paylaşacağı aynı zamanda diğer partilerin projesizlik ve vizyonsuzluklarını halkın önünde yüzlerine söyleyebileceği en etkili platform olan televizyon canlı yayınlarına bu kararı nedeniyle katılamadığını açıkladı.

“Yıpratan ve üzen iddialar”
“Başbakan ve bir insan olarak beni yıpratan, üzen, hatta kıran onca asılsız iddiaya karşın sorumluluğumun bilinciyle sessizliğimi korudum” diyen Hüseyin Özgürgün, şöyle devam etti:
“Boşanma davam ve seçim sürecinin aynı zaman dilimine denk gelmesi nedeniyle oldukça yıpratıcı olan bu süreçte herhangi bir açıklamamın gerek hukuk sürecine zarar verme, gerekse de seçim sürecinde art niyetli kesimlerin istedikleri sonucu elde etme tehlikesine rağmen sürdürdüğüm sessizliğimi, seçim öncesinde de belirttiğim üzere bugün itibariyle sona erdirmeye karar verdim. 


“Özel yaşamın gizliliği kuralı…”
Başbakan Özgürgün, boşanma davasının devam ettiği süreçte en temel yurttaşlık haklarından olan özel yaşamın gizliliği kuralının ihlal edildiğini üzülerek gördüğünü belirterek, “Üzüntümü bir kat daha arttıran husus ise, en temel yasal hakların hukukçular eliyle çiğnenmiş olduğu gerçeğidir. Boşanma davasıyla ilgili ortaya atılan parasal değerler ve gayrı menkullerle ilgili iddialarla, gerek şahsımı gerekse de yıllardır hassasiyetle yürüttüğüm siyasi yaşantıma leke sürülmeye çalışılmıştır. Tüm bu mesnetsiz ve amacı malum olan iddiaların yanıtlanması elzem olmuştur” ifadelerini kullandı. 

“Maaşımla bu parayı biriktirmem söz konusu olamaz…”
Özgürgün, bu süreçte söz edilen parasal değerlerin, uzun yıllardır milletvekili, bakan veya başbakan maaşıyla biriktirilmesinin mümkün olmadığının aşikar olduğunu ifade ederek ancak bu gerçekliğin, özel yaşantısını kamuoyunun gündemine taşımaktan her zaman imtina eden ve magazin yerine siyaset üretmek için çabalayan bir yurttaş olarak kendisine iftira atılmasını ve imalarda bulunulmasını haklı çıkaramayacağını belirtti.

“Geri ödemek kaydıyla…”
“Açıklıkla ifade etmek isterim ki; söz konusu miktarlar boşanma davamı nihayete erdirebilmek ve her iki tarafın bozulan huzurunu sağlamak için, banka borcu ile alınan bir malın satışı ile bir bankadan aldığım krediye ek olarak ailem ve yakın arkadaşlarımdan makul bir sürede geri ödemek kaydıyla aldığım borç ile oluşmuş bir rakamdır” diyen Özgürgün, söz konusu boşanma davasından kaynaklı bu sorumlulukların altından kendi imkanlarıyla kalkmasının mümkün olmadığı için ailesinden ve yakın arkadaşlarından destek alarak, boşanmanın tüm külfetini karşıladığını açıkladı.

“Kanıtlamakla yükümlüdürler...”
Özgürgün, “Bu süreçte, hakkımda üretilen asılsız iddialar ve atılan iftiraların sahipleri bütün söylediklerini kanıtlamakla yükümlüdürler. Bunun aksi, onları müfteri olarak bu toplumun yüzüne bakamayacak hale getirir. Bu ülkenin Başbakanı olarak her türlü soruşturmaya açık olduğumu ve verilmeyecek hiçbir hesabım olmadığının bilinmesini isterim. Buna karşılık hakkımda yapılan ve bir demokratik sürecin yönünü değiştirmeye yönelik asılsız iddiaların kanıtlanmaması durumunda hukuki haklarımı korumak için gerekli yollara başvurmaktan asla çekinmeyeceğimin bilinmesini isterim” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2018, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473