banner493

“Partiler üstü bir konu”

Acapulco Otel’i ziyaret eden Akıncı, yaşanan bu kötü olayın beraberinde çıkarılacak dersler getirmesi temennisinde bulundu

“Partiler üstü bir konu”
banner432

 Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, Çatalköy’de mühimmat deposunda gerçekleşen patlamanın olduğu askeri bölgeyi ziyaretinin  ardından, patlamadan etkilenen Acapulco Resort- Convention Otel’i yeniden ziyaret ederek yetkililerle görüştü. 

Verilen bilgiye göre, burada yaptığı konuşmada, yaşanan bu kötü olayın beraberinde çıkarılacak dersler getirmesi temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Akıncı,  “Önemli olan bu olaydan dersler alarak bunlardan yararlanıp geleceğe bu şekilde yürüyebilmektir” diye konuştu. 
Cumhurbaşkanı Akıncı, dün sabahın ilk saatlerinde de olay bölgesine giderek çalışmaları yerinde inceleyerek, yaralılar ve oteldeki misafirlerle ilgilenmişti.
Yaşanan olayın ardından alınması gereken tedbirlere dikkat çeken Cumhurbaşkanı Akıncı, patlama sonucunda herhangi bir can kaybı yaşanmamasının sevindirici olduğunu dile getirdi.
Patlama bölgesinde 79 asker olduğunu ve bu askerlerin güvenle tahliye edildiklerini dile getiren Cumhurbaşkanı, yakın çevrede köyler ve otellerde binlerce misafir olduğunu kaydederek asker, polis, sağlık çalışanları, itfaiye, sivil savunma ekiplerinin seferber olduğunu ve toplumsal bir anlayışla hareket edildiğini belirtti. 
Acapulco Resort- Convention- SPA Otel Direktörü İçim Çağıner Kavuklu da, otel olarak yaraları sarmaya başladıklarını ifade ederek, toplumsal seferberlik ve Cumhurbaşkanı Akıncı’nın önderliğinde partiler üstü bir bakış açısıyla turizmin yaşanan olaydan etkilenmemesi için uğraş verilmesinin önemine dikkat çekti. 

banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460