banner564
banner556

Seyahatname türünde bir kitap

Gazeteci yazar Hasan Çakmak’ın kaleme aldığı YOL isimli eser 4’üncü baskısını yaptı

banner587
Seyahatname türünde bir kitap

Gazeteci yazar Hasan Çakmak’ın kaleme aldığı ve Temmuz 2019’da okuyucu ile buluşan YOL isimli kitap 4’üncü baskısını yaptı.
Seyahatname türünde yazılmış olan YOL isimli kitap, Sahil Yayınları tarafından 4. kez kitapseverlere sunuluyor.
Piyasayı çıkalı bir yılı doldurmadan raflardan tükenen YOL isimli kitap mayıs ayında sanatseverlerin beğenisine tekrar sunulacak.
Uluslararası birçok ödül sahibi Kıbrıslı yazar Hasan Çakmak’ın kültür sanatla ilgili aldığı davetler sonucu gittiği 9 ülke ve 9 şehri anlatan YOL kitabı 224 sayfa olarak okuyucuya sunuluyor.
Kitabın 4. baskısı için kapak fotoğrafını Gazi Yüksel’in çektiği YOL’un basımı Ankara’da gerçekleştirildi. Genel Yayın Yönetmenliğini Gonca Aydemir’in yaptığı kitabın düzeltmenliğini Can Sözer, tasarımını Mehmet Ahmet yaptı.
YOL kitabının önsözünü Türkiye Oyun Yazarları ve Çevirmenler Derneği Başkanı Nazif Uslu kaleme aldı. 
Seyahatname türündeki YOL kitabında yazar Hasan Çakmak; İsviçre/Cenevre, Polonya/Varşova, Ermenistan/Erivan, Hollanda/Amsterdam, İspanya/Madrid, Yunanistan/Atina, Avusturya/Viyana, Türkiye/Ankara ve Küba/Santa Clara’yı anlatıyor.
YOL kitabı Kuzey Kıbrıs’ta Deniz Plaza Lefkoşa kitap satış merkezi ve şubelerinde satışa sunulurken, Kıbrıs dışında 10 ülkede aynı anda okuyucu ile buluşuyor.
Hasan Çakmak’ın kaleme aldığı seyahatname türünde ikinci kitap olan YOL, en çok Almanya’nın Stuttgart şehrinde satıldı.
YOL kitabının yazarı Hasan Çakmak, kitabın tanıtım ve imza günleri için son 6 ayda Kanada, İtalya, Fas, Türkiye, İngiltere ve Kuzey Kıbrıs’ta düzenlenen organizasyonlara katılarak kitaplarını imzaladı.
Dün 4. baskısı ile okuyucuya yeniden merhaba diyen Hasan Çakmak’ın YOL kitabı 4 kez ödüle layık görülmüştür. Araştırmacılar kitabı Oxford Üniversitesi Bodleian Kütüphanesi’nde bulabilirler. 

banner571

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473