banner493

12 cenaze daha gelecek

İngiltere’de yaşamını yitiren ve naaşları KKTC’ye getirilen 6 Kıbrıslı Türk defnedildi

12 cenaze daha gelecek
banner432

İngiltere’de yaşamını yitiren ve önceki gün naaşları KKTC’ye getirilen 6 Kıbrıslı Türk dün defnedildi.
Lefkoşa Belediye Başkanı Mehmet Harmancı’dan alınan bilgiye göre, İngiltere'de Koronavirüs nedeniyle yaşamını yitiren 2 kişi dün 10.00’da Lefkoşa Kabristanlığı’na defnedildi. Ölümü virüs kaynaklı olmayan diğer 2 kişi ise akabinde yine Lefkoşa Kabristanlığı’nda toprağa verildi.
İngiltere’de yaşamını yitiren ve dün naaşları KKTC’ye getirilen 6 Kıbrıslı Türk’ten 2’si ise dün Lefke Kabristanlığı’na defnedildi.
İngiltere’den önceki gün yapılan charter sefer ile KKTC’ye getirilen 6 Kıbrıslı Türk’ün yanı sıra bugün de 12 Kıbrıslı Türk’ün naaşı KKTC’ye getirilecek.
İngiltere’de koronavirüs ya da başka sebeplerden hayatını kaybeden, ancak uçak seferleri yapılmadığı için uzun zamandır KKTC’ye getirilemeyen 18 Kıbrıslı Türk’ten 12’sinin cenazesi bu sabah adaya ulaşacak.
Birleşik Krallık Türk İslam Vakfı’ndan yapılan açıklamada, 12 Kıbrıslı Türk’ün naaşının, önceki sabah Türk Hava Yolları kargo uçağı ile Heathrow Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na gittiği kaydedildi. 12 cenazenin karayoluyla Mersin Uluslararası Limanı’na aktarıldığı, oradan da feribotla bu sabah saat 09.00’da Gazimağusa Limanı’na ulaşacağı belirtildi.
Açıklamaya göre, KKTC’de defnedilecek toplamda 18 merhum arasında 10 erkek ve 8 kadın var. Merhumlardan 7’sinin Covid-19 nedeniyle, diğerlerinin ise normal sebeplerden hayatlarını kaybettikleri kaydedildi.  
 

YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner474

banner460