banner493

Siber, KTAMS’ı kabul etti

Siber, KTAMS’ı kabul etti

Siber, KTAMS’ı kabul etti
banner432
Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber, ülkenin, tüm kesimleriyle bir bütün olduğunu ve sorunlara da birlikte çare bulunabileceğini söyledi. Siber, Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Ahmet Kaptan ve beraberindeki heyeti kabul etti. Kaptan, kabulde yaptığı konuşmada, ziyaret nedenlerinin maddi kaynak gerektirmeyen ancak birçok sorunun çözülmesini sağlayacak yasaların Meclis’ten geçirilmesi talebinde bulunmak olduğunu söyledi. Talep ettikleri yasa değişikliklerinden bazılarını örnek veren Kaptan, Sosyal Sigortalar Yasası’ndaki değişiklilerle tek sosyal güvenliğe geçişlerin düzenleneceğini; Şehir Planlama Dairesi Yasası’ndaki değişiklikle mevcut personelin kadrolanacağını ve İhtiyat Sandığı Yasası’ndaki değişiklikle sendikanın yönetime girebileceklerini anlattı.

Siber: Diyalog şart
Cumhurbaşkanı Vekili, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sibel Siber de konuşmasında, ülkenin, tüm kesimleriyle bir bütün olduğuna işaret ederek, “Sorunlarımıza ancak biz çare bulabiliriz” dedi.
Sorunları çözmek için diyaloğun şart olduğunu kaydeden Siber, sivil toplum örgütlerinin kendi sorunları için öneriler sunarken, toplum sorunlarına çözüm bulunmasına da katkı sağladığını dile getirdi. Siber, bazı sorunların çözümü için kaynak gerektiğini ama kaynak gerektirmeyen sorunlar da olduğunu kaydetti.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2014, 06:59
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner456

banner459

banner468

banner460