banner564
banner622

Sır perdesi aralandı

Katil zanlılarının evindeki kan lekelerinin, cinayete kurban giden Obasanje Adeola Owoyalr'a ait olduğu belirlendi

Sır perdesi aralandı
banner598

Suna ERDEN
Lefkoşa’da kendisine ait aracın bagajında ölü olarak bulunan 33 yaşındaki Nijerya uyruklu Obasanje Adeola Owoyalr'ın cinayeti ile ilgili soruşturma sürüyor.
Cinayet zanlısı olarak gözaltına alınan 12 zanlından 6’sının suçsuz olduğu anlaşılırken, bağlantıları bulunan diğer zanlılar Cristian Osemudiamen Akhimemona, Eustese Isesele, Oba Francis, Jonhattan Osukomudu, Jeffrey Oziegbe Ikpotokin ve Achazie Emeka dün yeniden mahkemeye çıkarıldı. 
Tümü Nijerya uyruklu olan zanlıların Owoyalr'ı son gören kişiler oldukları belirtildi.
Ayrıca zanlıların yaşadığı evde yapılan incelemede halı ve duvarda silinmiş olan kan izlerinin Owoyalr'a ait olduğu kesinleşti.
Cinayet soruşturmasını yürüten Polis Müfettiş Muavini Feyyaz İneci,1 Temmuz’da kayıp ihbarı verilen Obasanje Adeola Owoyalr’ın 8 Temmuz tarihinde öldürülmüş bir şekilde bulunduğunu söyledi.

Öldürüp battaniyeye sarmışlar
 İneci, Obasanje Adeola Owoyalr’ın cesedinin Lefkoşa’da okullar yolu bölgesinde toprak alanda bulunan kendisine ait ML 918 plakalı aracın bagajında battaniyeye sarılı şekilde bulunduğunu aktardı. Owoyalr’ın kesici ve delici alet ile öldürüldüğünü belirten İneci, cesedin bulunmasının ardından soruşturma başlatıldığını ifade etti. 
İneci, yapılan soruşturmada Owoyalr’ın ölmeden önce 6 zanlının bulunduğu apartmana giriş yaptığını tespit ettiklerini söyledi. 
İneci, 11 Temmuz’da Owoyalr’ın girdiği apartmandaki bir dairede yapılan incelemede duvarlarda ve halı üzerinde temizlenmiş kan lekesi bulduğunu anlattı. 
İneci, kan lekesinin Owoyalr’den alınan kan örneği ile Ankara Kriminal Polis Laboratuvarı’na gönderildiğini belirtti. İneci, gönderilen örneklerle ilgili sonucun önceki gün ellerine ulaştığını açıkladı.

Kan örnekleri eşleşti
İneci, duvarlarda ve halı üzerindeki kan lekelerinin Owoyalr’den alınan kan örneği ile uyuştuğunu söyledi.
Soruşturmanın devam ettiğini, 59 kişiden ifade alındığını ve aranan bir zanlı daha olduğunu kaydeden İneci, meselenin ciddi bir mesele olduğunu belirterek, zanlıların 6 gün tutuklu kalmalarını talep etti. Zanlıların avukatları, müvekkillerinin şiddet gördüğünü ileri sürüp, doktor kontrolünden geçirilmesini talep etti. Mahkeme, zanlıların 6 gün daha tutuklu kalmalarına ayrıca doktor kontrolünden geçirilmelerine emir verdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner608

banner473