banner564
banner556

Tutuksuz yargılanacaklar

23 yaşındaki kızın kolundaki çantayı alıp kaçan ve polis tarafından yakalanarak mahkemeye çıkarılan 2 Nijeryalı öğrenci serbest bırakıldı

banner611
Tutuksuz yargılanacaklar
banner598
banner616

Başkent Lefkoşa’da, 6 Şubat tarihinde, yüksek tahsil gerekçesiyle ülkeye gelen 2 Nijerya uyruklu, Kuzey Kıbrıs’ta üniversite eğitimi alan 23 yaşındaki genç bir kızın çantasını kolundan çekip çalmış ve yapılan şikayet üzerine polis tarafından yakalanarak mahkemeye çıkarılmıştı. Mahkeme kararıyla poliste tutuklu bulunan Opomipo Ayenkayo ile Hoseph Agbi hakkındaki soruşturma tamamlandı. KKTC’de üniversite eğitimi gördükleri belirtilen zanlılar dün yeniden teminat talebi ile Lefkoşa’da mahkemeye çıkarıldı. Teminat talep eden polis, 6 Şubat tarihinde zanlı Opomipo Ayenkayo ile Hoseph Agbi’nin Taşkınköy’de yaşayan D.E’nin (K-23) evinin önünde durduğu bir esnada kolundaki çantasını çekip çaldıklarını söyledi.

Çalıp kaçmışlardı

Zanlıların çantayı aldıktan sonra kaçarak uzaklaştıklarını belirten polis, çanta içerisinde gözlük, kredi kartı, cep telefonu olduğunu açıkladı. Polis, kaçıp saklanan zanlıların tespit edilerek gözaltına alındıklarını, haklarında mülke tecavüz, darp, sarhoşluk ve rahatsızlık suçlarından soruşturma başlatıldığını söyledi.

Öğrenim için KKTC’deler

Zanlıların mahkemeye çıkarılarak haklarında üç gün tutuklama emri alındığını, bu süre içerisinde soruşturmanın tamamlandığını belirten polis, KKTC’de üniversite öğrencisi olan zanlıların uygun bir teminata bağlanmasını talep etti. Mahkeme, yurt dışına çıkış yasağı ve 5 bin TL nakit teminat yatırılması şartları ile zanlıların tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalmalarına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2014, 03:52
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473