banner493

Yoğun katılım oldu

Güzelyurt’ta bu yıl 41’incisi düzenlenen Portakal Festivali başladı

Yoğun katılım oldu
banner432

 Güzelyurt’ta bu yıl 41’incisi düzenlenen Portakal Festivali, önceki akşam Festival Parkı Amfi Tiyatro’da gerçekleşen organizasyonla açıldı.

Festival, Türkiye’den ve ülkeden gelen konukların yanı sıra bölge okulları, sivil toplum örgütleri, kültür sanat dernekleri, spor kulüpleri, soğuk heykeller ve animasyon ekiplerinin katıldığı kortejle başladı.
Verilen bilgiye göre, Kurtuluş İlkokulu’ndan hareket eden kortej Kent merkezini takip ederek yürüyüşünü Festival Parkı Amfi Tiyatro’da sona erdirdi.
Kortejin gerçekleştiği sırada beş yolda Kenyan Acrobat,  Kapalı Pazar önünde de Grande Circus ekibi izleyenlere gösteri sundu.
Açılışa, Ana Muhalefet Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Hüseyin Özgürgün, Meclis Başkan Yardımcısı Zorlu Töre, bazı UBP’li milletvekilleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Ankara Keçiören Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Köse, Festivalin ana sponsoru Telsim Vodafone adına Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, Sağlık sponsoru Yakın Doğu Hastanesi adına Güzelyurt Dispanseri Genel Koordinatörü Mutlu Atasayan ve çok sayıda konuk katıldı.
Açılış öncesi Venedik Rüyası ve colourful bando takımı, Kenyan Acrobat takımı gösterisi ve Grande Circus ekibi gösteri yaptı. 
Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar açılış öncesi yaptığı kısa konuşmada, Güzelyurt Portakal Festivali’nin 41. kez düzenlemenin mutluluğunu yaşadığını ifade ederek, Festival programının da 41. yıla özel olarak hazırlandığını söyledi.  

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2018, 12:19
banner512
YORUM EKLE
banner502
SIRADAKİ HABER

banner471

banner459

banner473

banner460