Beğeniyle dinlendi

Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Kamran Aziz anısına düzenlediği 20’nci yıl konserini Ankara’da verdi

Beğeniyle dinlendi
Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu, Kamran Aziz anısına düzenlediği 20’nci yıl konserini Ankara’da verdi.
Konser nedeniyle Ankara’da bulunan Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü ve belediye meclis üyeleri, Anıtkabir’i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.
Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, konser, Ankara Yenimahalle Belediyesi ile işbirliği içinde Nazım Hikmet Kongre ve Sanat Merkezi’nde çarşamba günü verildi. Konseri, Güngördü ile Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da izledi.
19 yıldır çalışmalarını Şef İhsan Gürel yönetiminde sürdüren Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu’na konserin son bölümünde Ankara Radyosu ses sanatçısı ve bestekarı Celal Abacı yönetiminde çalışmalarına devam eden Türkiye Kömür İşletmeleri Türk Sanat Müziği Korosu eşlik etti.

Güngördü: Değerli çalışmalara imza atıldı
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, konser gecesinde yapığı konuşmada, Girne Belediyesi Türk Sanat Müziği Topluluğu'nun bugüne kadar değerli çalışmalar yaptığını ve 50'den fazla konsere imza attığını ifade etti. 
    Yenimahalle Belediyesi’nin kültür sanat etkinliklerini yakından takip ettiklerini ifade eden Güngördü, kendilerini Yenimahalle’de ağırlayan ve salonlarının kapılarını Girnelilere açan Fethi Yaşar'a teşekkür etti.  Güngördü, gecenin anısına Yaşar'a Kıbrıs’a özgü ipek böceği kozasından yapılan tepsi hediye etti.

Yaşar: Sanat sınırları ortadan kaldırır
    Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da konuşmasında, sanatın her dalının, ülkeleri, milletleri birbirine yaklaştıran, farklılıkları ortadan kaldıran, dünyayı güzelleştiren, sınırları ortadan kaldıran, acıları yok eden tek şey olduğunu belirtti. 
    Yaşar, “Belki de sanat, bu dünyadaki her icattan daha güzel ve değerlidir. Biz de Nazım Hikmet Merkezi’nde çok farklı sanat dallarında birbirinden değerli toplulukları, alanlarında büyük başarılara imza atmış sanatçılarımızı Yenimahalle halkıyla buluşturmaya devam ediyoruz. Biz Kıbrıslı kardeşlerimizi de çok seviyoruz. Onlar bizim bir ayrılmaz parçamız" dedi.Kadıköy de bulunan için güncel siteye tıklayınız.
Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, Ankara’da bulunduğu süre içinde Anıtkabir’i ziyaret ederek, Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine çelenk bıraktı.
Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2018, 11:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER