Devlet millet el ele

banner453

Gazimağusa Devlet Hastanesi’nde engelsiz çocuk için özel park yapıldı

Devlet millet el ele
banner432
Yılmaz YAKAR
Kuzey Kıbrıs Turkcell’in katkılarıyla Gazimağusa Devlet Hastanesi’nin zemin katında oluşturulan engelsiz çocuk parkı, Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu tarafından hizmete açıldı.
Sağlık Bakanı Faiz Sucuoğlu açılış töreninde yaptığı konuşmada, üstü kapalı olan parkın kış aylarında da hizmet verebileceğine dikkat çekti. Bakan Sucuoğlu, parkın açılmasıyla, hastanede yakınları veya kendileri tedavi gören çocukların vakitlerini en güzel şekilde geçirebilecekleri bir mekan oluşturulduğunu kaydetti.
Parkın “devlet-millet el ele” örneği olduğunu vurgulayan Sucuoğlu, devletin her yerde olduğunu ancak sivil toplum örgütlerinin veya kuruluşların katkılarıyla küçük sıkıntıların, eksikliklerin süratle giderildiğini kaydetti.
Sivil toplum örgütleri veya firmaların sağlık ve diğer sektörlere önemli katkılar yapmalarının kendilerini mutlu ettiğini ifade eden Bakan Sucuoğlu, parkın açılmasında emeği geçenleri kutladı.

Yazıcı: Kendimizi sorumlu hissettik
Kuzey Kıbrıs Tukcell Genel Müdürü İsmet Yazıcı da, yakınları veya kendilerinin tedavileri nedeniyle hastanede bulunan çocuklara mekanı zevkli hale getirmek adına anlamlı bir park oluşturduklarını söyledi.
Yazıcı, Gazimağusa Devlet Hastanesi Başhekimi Ahmet Özdeş’in öncülük ettiği projede olmak konusunda Kuzey Kıbrıs Turkcell olarak kendilerini sorumlu hissettiklerini ve katkı koyduklarını belirtti. Açılışın ardından Bakan Sucuoğlu ve Genel Müdür Yazıcı hastanedeki çocuk servisini ziyaret ettiler. 
Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 09:55

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER