Özgürgün Ares’i kutladı

Başbakan, Türkiye Şampiyonu ve Ironman Barcelona etabını bitiren Ares triatloncuları ile görüştü

Özgürgün Ares’i kutladı
banner432
KKTC Başbakanı Hüseyin Özgürgün, Ares Spor Kulübü yönetici ve sporcuları ile görüştü. Başbakanlıkta gerçekleşen görüşmede Spor Dairesi Müdürü Hüseyin Cahitoğlu da bulundu ve Ares’in sportif başarıları ile faaliyetleri başbakan Hüseyin Özgürgün ile paylaşıldı.
Geçmişte kendisi de özellikle koşu antrenmanları yaparken ayni kulvarlarda görüştüğü sporcuların ulusal ve uluslararası yarışmalarda elde ettikleri başarılarını görmekten mutluluk duyduğunu söyleyen Başbakan Hüseyin Özgürgün “Her işin başı çok çalışmaktır. Çalışmaktan yılmayın” mesajı verdi.
Ares Spor Kulübü adına başbakana bilgi veren Ahmet Özsoy, son iki yılda ülkemize getirilen 3 Türkiye Triatlon Şampiyonluk Kupası ve 3 Türkiye Triatlon Şampiyonası ikinciliği kupası yanında, uluslararası platformlarda sporcuların katıldıkları half ironman ile ironman yarışlarının bilgisini aktardı. 
Ares’in triatlon branşı dışındaki branşlarda da elde ettiği başarıları olduğu bilgisini başbakan ile paylaşan Özsoy, yaklaşık 75 lisanslı sporcuları olduğunu, yüzmede ülkenin ikinci en büyük ve en başarılı kulübü olduklarını, KKTC rekortmeni sporcuları ve Türkiye barajını aşan sporcuları bünyesinde bulundurduklarını, ayrıca bisiklette kadınlar KKTC 2016 şampiyonluğu kupasının da Ares sporcusuna ait olduğu vurgularken, atletizm branşında da ülke içi ve ülke dışında yol koşularına katıldıklarını belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2016, 10:06

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER