Dr. Sibel Siber'in kaleme aldığı kitabın tanıtımı Merit Lefkoşa Hotel’de yapıldı

"Aynı Masada Yarım Asır"

Dr. Sibel Siber'in kaleme aldığı kitabın tanıtımı Merit Lefkoşa Hotel’de yapıldı

 Kıbrıs Türk siyasetinin önemli isimlerinden Eski Meclis Başkanı Dr. Sibel Siber'in kaleme aldığı "Aynı Masada Yarım Asır" İsimli kitabı tanıtıldı. Merit Lefkoşa Hotel’de geçtiğimiz günlerde gerçekleşen kitap tanıtımına yoğun ilgi oldu. Tanıtımda konuşan Siber, toplumsal hafızanın kaybolmaması gerektiğini, o yüzden bilginin aktarılması gerektiğini vurguladı. Gösterilen ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getiren Siber, çok duygusal anlar yaşadığını belirterek, "Değerli dostlarıma çok teşekkür ediyorum" dedi.

Arşivleri 50 yıl sonra okumanın kendisine nasip olduğunu belirten Sibel Siber, "Arşiv bilgilerini okurken zor anlar yaşandığını hissettim. Geleceğe yön vermesi açısından umarım kitap faydalı olur" değerlendirmesinde bulundu. Etkinlikte Siber, kitabını imzaladı, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. 

Diyalog Gazetesi

YORUM EKLE
YORUMLAR
Op.Dr.İlkan Ertuğ
Op.Dr.İlkan Ertuğ - 3 hafta Önce

Meslektaşım Sn.Sibel Siber'i,tarihî değeri olan kitabı bizlere sunduğu için tebrik ederim.

rauf raif uckagit
rauf raif uckagit - 3 hafta Önce

Sn.Sibel Siber gercek bir hanimefendi kadin gibi kadin. Birde serdar denktasin karisina bakin muge boyaci denktas (kocanci - mimar ozlem ozogmen boyacinin anasinin ustune yaptilar uyaniklar ya) devletten ce sahislardan caldiginiz talan ettiginiz tum mallari paralari faizleri ile iade edeceksiniz. muge boyaci denktasmi kadinin ibnasi olmaz derler ya aksine bu kadinin ibnesidir

SIRADAKİ HABER