banner564
banner556

LTB ve Kıbrıs Vakıflar İdaresinin işbirliğinde Samanbahçe’de festival düzenlendi

Kültürel bir buluşma oldu

banner611
LTB ve Kıbrıs Vakıflar İdaresinin işbirliğinde Samanbahçe’de festival düzenlendi
banner598
banner616

Lefkoşa Türk Belediyesi (LTB) ve Kıbrıs Vakıflar İdaresinin işbirliği ve katkıları ile Studio 21 & Yuka Blend tarafından organize edilen “Samanbahçe Festivali” önceki gün gerçekleştirildi.
Verilen bilgiye göre, Samanbahçe’de yer alan etkinlik, Atakom LTD, Cumhurbaşkanlığı ile Eski Eserler ve Müzeler Dairesi sponsorluğunda yapıldı.
Festival kapsamında çevre dostu, sportif, eğitsel, eğlence, sosyal ve kültürel birçok etkinlik yer aldı. Festivalde farklı DJ performansları, jonglörler, dans gösterileri, atölye çalışmaları (nefes, yoga, fitnes, dans ve el işi atölye çalışmaları) gerçekleştirildi, el işi, yiyecek-içecek, sanat eserleri, bisiklet ve kitap stantları kuruldu.
Lefkoşa’nın her iki tarafından insanların ilgi gösterdiği ve “kültürel bir buluşmaya” dönüşen festivalde, LTB Başkanı Mehmet Harmancı ve bazı belediye meclis üyeleri de hem festival alanında kurulan stantları ziyaret etti, hem atölye çalışmalarına katıldı, hem de Samanbahçe’de ikamet eden yurttaşlarla sohbet etti.
LTB’nin yakın zamanda bölgede yaptığı çevre düzenlemesi ve yeşillendirme çalışmalarının da tanıtıldığı festivalde, “Samanbahçe” Lefkoşa’nın 2019 yılı yeşil balkonu olarak takdim edildi.
Festivalde Lefkoşa Belediye Orkestrası gün boyu sokakta farklı alanlarda performans gösterisi gerçekleştirirken bazı yerli gruplar da sahne aldı.
Festivalin finalinde LBO Latin Müzik Grubu sahne aldı.
Festival kapsamında kurulan ¨Kitap Okuma Bölümü¨ ve LTB Sokak Kütüphaneleri sayesinde de kitap ve Samanbahçe aynı etkinlikte buluştu.
Festival kapsamında ayrıca sırasıyla Studio 21.cc Direktörü Derviş G.Zeybek “Samanbahçe Projesi”, Kıbrıs Vakıflar İdaresi İnşaat Birimi Müdürü Kerime Darbaz “Samanbahçe Evleri Geçmişten Günümüze” ve LTB Başkanı Mehmet Harmancı da “LTB Yeşil Balkon Projesi” başlıklı birer sunum gerçekleştirdi. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner582

banner471

banner581

banner473